Víkend s rodinou v karavanu: Nebe nebo peklo?

Karavaning je na vzestupu a není divu, že si tuto možnost cestování oblíbilo tak velké množství lidí. V poslední době to byla jediná možnost, jak se někde legálně ubytovat. Přemýšlíte, že byste do toho šli také?

Čtyři lidi v malém prostoru

Když si obytný vůz půjčíte, zavládne euforie. Ocitnete se najednou s celou rodinou v něčem o poznání větším, než je běžné auto. Děti jsou nadšené a vy také. Už po dvou dnech ale máte pocit, že jste se museli splést. Projít chodbičkou kolem kuchyňského koutu zdá se být věc nemožná, protože ji stále někdo blokuje. Vlivem množství oblečení, které se suší všude možně máte pocit, že nemůžete nic najít. Lépe by vám samozřejmě bylo, kdybyste se na tuto výzvu dali v létě, kdy je to s oblékáním čtyřčlenné rodiny poněkud jednodušší.

Zastávka? Kde si jen přejete

Obytný vůz je konstruován tak, aby vám poskytl dostatek základního prostoru. Rozhodně se nejedná o vozidlo, se kterým si to budete hasit 130 km/h po dálnici. Pozvolné tempo vybízí k vyhlídkám do krajiny. Nedávejte si velké cíle a spíše než na polykání kilometrů se zaměřte na příjemné zastávky na místech, která se vám líbí. V karavanu platí, že cesta je cílem. Dopřejte si přestávky na parkovacích místech se zajímavým výhledem.

Výhoda karavaningu spočívá v tom, že si můžete kdykoliv zastavit a dát si šlofíka nebo něco dobrého na zub. 
JackieLou DL z Pixabay.
Výhoda karavaningu spočívá v tom, že si můžete kdykoliv zastavit a dát si šlofíka nebo něco dobrého na zub.
foto: JackieLou DL z Pixabay.

S tou volností to nebude tak horké

Když si půjčujete obytný vůz, jako první vás napadne, že budete přespávat v romantické krajině. To ale nesmíte zapomenout, že do ní nejprve musíte dorazit po často nezpevněné cestě. A zde začíná pořádné rodeo, protože vozidlo skutečně není stavěno na to, aby jezdilo v terénu. Nakonec snad raději zvolíte příjemnou příjezdovou cestu do kempu, kde se pohodlně usídlíte na bezpečném místě s přípojkou k elektřině.

Víkend v karavanu je pro rodinu skvělá věc. Rozhodně si pak budete více vážit životního prostoru, který doma máte. A taky myčky. Nebo neomezeně dlouhé teplé sprchy.       

Zdroj: www.getoutwiththekids.co.uk. Náhledový obrázek: Pixabay.com/JillWellington