Vrásky nejsou jen otázkou věku: Některé z nich se objevují při běžných činnostech. Například když spíte

Vrásky nemusí být vždy způsobeny věkem. Existují určité činnosti nebo návyky, které mají vliv na váš obličej – způsobují, že se vrásky tvoří mnohem dříve a vypadají unaveněji. Dobrou zprávou je, že omezením těchto činností lze dosáhnout pevnějšího obličeje.

1. Brčka a cigarety

Věděli jste, že brčka by měla být vaším úhlavním nepřítelem, pokud jde o vrásky? Pokud si takto vychutnáváte své nápoje, koledujete si o zbytečné, nevzhledné vrásky. Opakované popíjení napíná pokožku kolem úst a dříve nebo později vás ozdobí nevzhledné vějířovité vrásky. Přesně ty samé trápí i kuřačky. Nechcete se vzdát brček ani cigaret? Pak určitě pravidelně používejte přípravky a krémy proti stárnutí zaměřené na jemné linky, povadlou pleť a redukci vrásek.

2. Opakované pohyby

I přehnané pohyby obličeje mohou způsobit vrásky. Ty jsou sice projevem štěstí nebo hněvu, ale své majitele poznamenávají vráskami. Kde? Nejčastěji na čele a mezi obočím, vrásky po stranách očí a kolem úst nebo na vrcholu nosu. Jak s nimi bojovat? Snažte se uvědomovat si změny na tváři během různých situací a zjemněte svůj výraz. Svou pleť můžete zpevnit tvarovací jógou. Botox může v těchto oblastech pomoci, ale hluboké vrásky nedokáže zvrátit tak účinně.

3. Sport

Pokud se věnujete sportovním aktivitám, věnujte jim pozornost. „Běhání a sportování jako takové vaší kráse jen prospěje. Ovšem pouze v případě, že se o svou pleť před a po aktivitě dostatečně staráte. Při sportu se přece jenom pořádně zapotíte, a zvláště když jste venku, váš obličej nasaje nečistoty jako houba,“ píše The Ohio State University Wexner Medical Center. Než si obujete běžecké tenisky a vyrazíte ven, nezapomeňte si obličej odlíčit a namazat krémem s ochranným faktorem SPF. Po sportovní aktivitě si obličej důkladně očistěte a nenanášejte si na něj hydratační krém. Vaše pleť tak nebude napnutá a dehydratovaná.

4. Polohy při spánku

Vyhněte se spánku na boku nebo na břiše: „V podstatě si tak vytváříte vrásky a záhyby na obličeji v důsledku vnějšího tlaku.“ Nejideálnější je spát na zádech. Proti vráskám můžete bojovat také pomocí hedvábného povlaku na polštář. Ten sníží tření pokožky.

zdroj: Dnes24, University Ohio, Titulní obrázek: Pixabay.com/339731