Záhada Aljašského trojúhelníku, kde bylo za posledních padesát let pohřešováno až 20 000 lidí

Mezi městy Anchorage, Juneau a Utkiawaviq se rozkládá oblast, které se začalo říkat Aljašský trojúhelník. Je to pustá a nehostinná oblast tvořená lesy, zmrzlou tundrou a horami. Přesto i tato aljašská divočina přitahuje zájem turistů a v posledních letech zejména nadšenců do paranormálních jevů. Ve skutečnosti tato oblast přitahuje zájem veřejnosti kvůli vysokému počtu pohřešovaných osob.

Podle britského deníku Daily Mail bylo od roku 1970 v Aljašském trojúhelníku pohřešováno až 20 000 lidí. V porovnání se zbytkem Spojených států má Aljaška nejvyšší počet pohřešovaných osob. „Zdaleka nejvyšší počet pohřešovaných osob je na řídce osídlené Aljašce, kde na 100 000 obyvatel připadá 163,76 pohřešovaných osob,“ uvádí World Population Review. Počet pohřešovaných osob je zde dvakrát vyšší než celostátní průměr.

Některá zmizení přitahují velkou pozornost veřejnosti. V roce 1972 zmizeli v oblasti Aljašského trojúhelníku aljašský kongresman Nick Begich, předseda Sněmovny reprezentantů Hale Boggs, Begichův poradce Russell Brown a pilot Don Jonz. Skupina letěla z Anchorage do Juneau, ale během letu ji zastihlo špatné počasí. Jejich letadlo zmizelo z radarů. Následovalo rozsáhlé pátrání. Pátrání trvalo téměř čtyřicet dní, ale skončilo neúspěchem. Trosky letadla ani ostatky pohřešovaných politiků nebyly nalezeny.

Tato záhada byla v podstatě vytvořena během 20. století a zdůrazňuje několik tajemných událostí a jevů, které se v této oblasti údajně vyskytly, včetně záhadných zmizení lodí a letadel.

Některé z hlavních prvků této záhady zahrnují:

  1. Zmizení lodí a letadel: Záhada Aljašského trojúhelníku obsahuje příběhy o lodích a letadlech, které zmizely, když vstoupily do této oblasti. Tyto zmizení nebyly vysvětleny a staly se součástí legendy.
  2. Elektromagnetické anomálie: Někteří tvrdí, že v Aljašském trojúhelníku dochází k elektromagnetickým anomáliím, které mohou ovlivnit navigační systémy lodí a letadel.
  3. Podobnost s Bermudským trojúhelníkem: Aljašský trojúhelník byl často srovnáván s Bermudským trojúhelníkem, další oblastí, která je spojována s mnoha nevysvětlenými zmizeními a jevy.

Je důležité poznamenat, že vědecká komunita obvykle neuznává existenci Aljašského trojúhelníku jako záhadného místa. Většina těchto příběhů a událostí má tendenci být buď výsledkem nepřesností, nebo jsou předmětem přemrštěných vyprávění. Vědecky ověřená vysvětlení, jako jsou meteorologické jevy, navigační chyby a technické problémy, obvykle vysvětlují takové incidenty. Aljašský trojúhelník má spíše povahu mýtu než reálné záhady.

zdroj: DailyMail, redakce, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Public Domain, Zařízení pro letadla a hangáry v Anchorage