Jak se zbavit šedin z pohodlí domova

Zbavit se šedin jednou provždy je bohužel naprosto nemožné. Můžete je však skrýt! Nebo je udělat co nejméně nápadné. A proto není vůbec nutné otravovat si pokožku hlavy čpavkem nebo utrácet pohádkové částky.

Průměrný věk, kdy se nám na hlavě začnou objevovat šedivé vlasy, je kolem 40 let. Šedivění vlasů v ještě dřívějším věku může být způsobeno řadou faktorů. Jedná se především o stres a nedostatek vitaminů (zejména vitaminů skupiny B). Přesto nemusíte spěchat do obchodu s barvami na vlasy.

Raději si udělejte šálek čaje. Není to žádný vtip! Jedná se o cenově dostupný produkt, který je v každé domácnosti a pomůže vám udržet si mladistvý vzhled.

Především šedivé vlasy nejsou vůbec šedivé ani uvnitř. Ve skutečnosti jsou průhledné, ale lom světla jim dodává popelavou barvu. Pokud se do vlasů napustí pigment (což se děje při barvení), barva se změní.

Existuje mnoho přírodních barev, mezi nimiž je nejoblíbenější henna. Proč, když si můžete vlasy jednoduše umýt černým čajem? Obsahuje tmavý pigment, který bude působit jako barva.

Co k tomu potřebujete?

6 pl černého čaje
3 litry vody
3 pl jablečného octa
Postup

Čaj spařte třemi litry vroucí vody a nechte ho stát, dokud zcela nevychladne. Poté tekutinu sceďte, abyste odstranili všechny čajové lístky. Zahřejte čajové lístky na tělesnou teplotu a přidejte jablečný ocet. Ocet bude působit jako fixační činidlo.

Nalijte čajový nálev do misky a zahajte léčbu. Opláchněte si vlasy ve sprše, naneste nálev proti šedinám a nechte ho působit 15 minut. Opřete se o umyvadlo a pomocí hrnku nebo naběračky si přelijte vlasy a masírujte pokožku hlavy. Poté vlasy vysušte fénem a ručníkem.

Jelikož se jedná o 100% přírodní produkt, není třeba jej oplachovat. Postup je třeba opakovat při každém mytí šamponem.

Tmavý pigment začne postupně vyplňovat vlasy a barvit je. Během dvou týdnů zaznamenáte znatelný rozdíl a samotné prameny vlasů získají zdravý vzhled a příjemný odstín. A nejlepší na tom je, že díky pravidelnému „barvení“ čajem nemusíte chodit ke kadeřníkovi každý měsíc! Podělte se o tento článek s lidmi, kteří již dlouho hledají způsob, jak skrýt své šediny bez použití barvy.

zdroj:

sovkusom.ru, Titulní obrázek: Pixabay.com/pasja1000