Zařiďte si kuchyň, ve které budete vařit s radostí

Kuchyně je srdcem domova. Jde zároveň o místnost, ve které trávíme obrovské množství času. Jakmile se rozhodnete pro rekonstrukci tohoto prostoru, měli byste si promyslet plány do nejmenšího detailu. Díky pár osvědčeným tipům a trikům se vám tam bude nejen dobře vařit a péct, ale také si užijete každou minutu, kterou strávíte u plotny.

Úložný prostor je klíčem k úspěchu

Dostatečné množství úložného prostoru musíte řešit hlavně v malé kuchyni. Vyřešit ho mohou skříňky až ke stropu, ale také šikovný ostrůvek. To je zároveň trendy dispozicí, kterou si s radostí dopřeje každý, kdo má v kuchyni alespoň trochu místa na zbyt. Na ostrůvek můžete umístit:

  • hluboké zásuvky,
  • sklokeramická deska,
  • digestoř.

Praktické drobnosti vás potěší při každém vaření

Hodně lidí na to při plánování kuchyně zapomíná, ale naplánovat byste měli také místo na odpadkové koše. Třídění odpadu bude mnohem jednodušší a pohodlnější, když budete mít jednotlivé koše podle druhu odpadu. Nezapomeňte přitom na kvalitní kování BLUM, díky kterému budou skříňky dokonale držet. Koše totiž můžete připevnit na závěsný systém na dvířkách.

Velmi důležité je také osvětlení, které nesmíte podceňovat. Většina lidí dnes klade důraz na LED osvětlení pod horními skříňkami. Díky tomu budete mít dokonale osvětlenou plochu, na které potřebujete světlo nejvíce. Centrální světlo je sice příjemné, ale při vaření vám příliš nepomůže. Na LED panely a světelné lišty proto nezapomínejte.

Slaďte dokonale barvy, obklad i pracovní plochu

Pracovní linka, skříňky a podlaha jsou tři základní prvky, které musíte sladit dohromady. Ideální bude, když se soustředíte na světlé barvy. Potom postačí jediný prvek v kuchyni, který bude v tmavší barvě a vše nádherně rozrazí. Zvolit můžete např. světlou podlahu, světlé skříňky a tmavou pracovní desku. Nové kování HETTICH zajistí, že bude vše funkční a stylové. I takové detaily totiž udělají vaši kuchyň krásnou.

Fotka zdroj: Pixabay