Potraviny, po kterých nejrychleji přibývá tuk na břiše: když je vyřadíte, můžete vypadat štíhlejší, než jste si mysleli

Které potraviny je čas vyřadit z jídelníčku a rozloučit se s nimi? Tedy za předpokladu, že vás zajímá, jak jen to může změnit vaši postavu.

Nejlepším zrcadlem vašeho životního stylu a toho, zda jíte správné potraviny, je vaše břicho.

Pokud nejste zrovna vášnivý sportovec a neplatí pro vás rovnice menšího příjmu než výdeje, zpozorněte, protože jen změnou těchto potravin můžete vypadat mnohem štíhlejší.

Skrytý cukr jako pokušení

Rafinovaný cukr je větší hrozbou, než si myslíte. Nejde jen o čokolády, které s pravou hořkou čokoládou nemají nic společného, nebo o sladkosti, které jsou rozpoznatelné na první pohled. Ovocné šťávy, sušené ovoce, koláče a podobné pochutiny, po kterých se netloustne, jsou pro vaše břicho stejně nebezpečné.

Pečivo je zodpovědné za poměrně hodně

Bílá mouka s tím má více společného. Vyzkoušejte malý test a vyřaďte na týden ze svého jídelníčku pečivo. I toto malé gesto bude mít význam. Nikdo neříká, že byste neměli jíst pečivo do konce života. Milovníkům pečiva by to způsobilo jediné – jo-jo efekt, píše odborný časopis Medicinenet.

Sýry a mléčné výrobky, máslo a nezdravé tuky.

Silně zrající tvrdé sýry a mléčné výrobky jsou nejen spouštěčem kalorické zátěže, ale také vysokého krevního tlaku. Velmi rychle přibývají na váze v oblasti břicha, stejně jako pečivo a sacharidy. Pokud se zapomenete v „pořadí“, nechtějte vědět, kolik kalorií jste při tom přijali. Nehledě na to, že sýr jde ruku v ruce s vínem, což je kombinace jako stvořená pro rychlé přibírání na váze.

Slané „drobnosti“

Oříšky, tyčinky, ale také kousek chutného salámu nebo šunky. Vysoký obsah soli a koření je nejen návykový, ale způsobuje také rychlé přibývání na váze a přispívá k vysoké hladině cholesterolu a vysokému krevnímu tlaku.

zdroj: Eatthis.com, Medicinenet.com, Titulní obrázek: Pixabay.com / xusenru