Sluchátka mohou mít negativní vliv na vaše zdraví. Způsobují tyto problémy

Existuje tolik druhů a žánrů hudby, že snad každý si najde ten svůj šálek kávy. Pokud ale posloucháte hudbu ve sluchátkách, není to pro vaše uši úplně zdravé. Podle různých výzkumů a statistik je pro vaše tělo neškodné, pokud posloucháte max. 60 minut s hlasitostí maximálně na 60%. Dnes se zaměříme na to, co se může stát, když tyto hranice překročíme. 

1. Ušní maz

Problém nastává ve chvíli, kdy ušní maz nemůže přirozeně vycházet z ušních kanálků. Sluchátka v tu chvíli působí jako tampony, kvůli kterým se může maz nahromadit, nebo dokonce být zatlačen hlouběji do zvukovodu a tím pádem vás mohou bolet uši, nebo se vám může začít motat hlava. 

2. Závratě

Sluchátka a hlasitá hudba v nich vás izolují od reálného světa. Nepřirozený tlak, který sluchátkem vytvoříte v uchu může způsobit, že začnete ztrácet rovnováhu a bude vám nevolno.

3. Halucinace

Při nadměrném používání sluchátek se může stát, že začnete slýchat zvuky, které vůbec neexistují. Většinou se objevují zvuky zvonění, pískání, cvakání, bzučení, syčení, i když je naprosté ticho. Žádný lék na tento problém není, jediné jak tomu můžete zabránit je omezit nošení sluchátek a snížit jejich hlasitost. 

4. Zhoršení pleti

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi chodí zaběhat nebo zacvičit s velkými sluchátky, je dost možné, že vás zhoršení pleti nemine. Spojením potu a sluchátek se mohou začít množit bakterie, které podněcují tvorbu akné a kožních infekcí.  

5. Bolesti hlavy a migrény

Nepříjemný a především nepřirozený tlak v uších, který způsobují sluchátka, může způsobit velké bolesti hlavy, v horším případě i migrény. 

Pokud některý z těchto problémů máte, je možné, že je to právě vinou sluchátek. Pokuste se omezit čas, kdy posloucháte hudbu ve sluchátkách a především omezte i hlasitost hudby. 

Zdroj: https://brightside.me/, Náhledový obrázek: mohamed Hassan z Pixabay