Znáte rozdíl mezi tonerem a cartridgí?

Ať už tisknete pravidelně nebo ne, stejně je jisté, že se výměně náplně nevyhnete. Možná se ale v nabídce příliš neorientujete a nic vám neříká ani rozdíl mezi tonerem a cartridgí. Stojí za to zjistit, co přesně to znamená a co přesně vlastně potřebujete do vaší tiskárny.

Co je to toner?

Toner je náplň pro laserové a LED tiskárny a kopírky. Jejím obsahem je barevný prášek, který se při tisku pod vysokým tlakem a při vysoké teplotě přenáší na papír. Tonerový prášek je obvykle složen z polymerů, které jsou odolné vůči vysokým teplotám. Dále tonery obsahují čip, pomocí kterého může náplň komunikovat s přístrojem, dále také stěrku, která prášek dávkuje, a pečeť, která zabraňuje vysypání prášku. Nabídka tenorů Epson je široká a pokaždé je třeba zkontrolovat, zda kupujete také správný typ.

Co je to cartridge?

Jak už jste možná odhadli, jedná se o náplň pro inkoustovou tiskárnu. Cartridge může mít jednu či více nádobek. Během tisku prochází inkoust přes inkoustovou hlavu do trysek, které náplň dávkují přímo na papír dne potřeby. Komunikace mezi cartridgí, tiskárnou a počítačem probíhá pomocí čipu na těle náplně. Nákup cartridge Lexmark vždy realizujte na spolehlivých e-shopech, kde také obvykle seženete lepší cenu.

Dochází náplň? Je třeba sehnat novou

To je samozřejmě jasné – ne vždy ale víte, jakou přesně koupit. Klíčové je především vědět, jaký typ tiskárny máte a podle toho vybírat. Nevíte-li si rady, není nic snadnějšího, než vzít starou náplň s sebou a nechat si v obchodě poradit. Vždy je také možnost pořídit si levnější neoriginální varianty, které vás budou stát méně a můžete poměrně značnou částku ušetřit. Je však třeba dbát na to, aby se jednalo o skutečně kvalitní produkt, který je také správně naplněný. Někdy totiž může neprofesionální náplň dokonce poškodit tiskárnu a způsobit vám ještě více problémů.