Barevné trendy zimy 2020 aneb se kterými barvami určitě nešlápnete vedle

Zima je tu a s ní přichází i nové zimní trendy pro tento rok. Jaké ale zvolit barvy? V dnešním článku vám poradím, v jakých barvách budete letošní zimu šik a kterými okouzlíte všechny kolem sebe. 

Pískovcová 

Pískovcová má velikou výhodu v tom, že se hodí ke všem typům pleti, všem barvám vlasů i očí. Přesto, že se může zdát nenápadnou, zjemní vaše rysy a dodá vám takový heboučký nádech. Je skvělá tím, že ji můžete nakombinovat s výraznějšími barvami a vytvořit zajímavou módní kombinaci. Pokud například zvolíte svetr pískovcové barvy a k tomu smaragdově zelené kalhoty, každý se za vámi se zaujetím otočí. 

Fotka od Tamara Bellis z Unsplash

Jantarová 

Trend Jantarové barvy byl hitem i na podzim a přetrval do zimy. Při pohledu na jantar se v nás rozlévají pocity tepla a naděje. Výhodou této barvy je, že se hodí jak ke světlým, tak tmavým vlasům. Jedinou nástrahu bych viděla u majitelek modrých očí. Pokud však máte oči barvy nebes, nezoufejte. Jantarová může být i vaše barva, jen ji volte spíš v podobě kalhot nebo bot. Jako náušnice nebo šátek by se vám mohla nepříjemné tlouct s barvou vašich očí (nezoufejte, co já bych za krásné modré oči dala). Pokud ale sáhnete po kalhotách, pásku či botách tohoto odstínu, přirozeně tím podtrhnete barvu své pleti a bude vypadat šik. 

Smaragdově zelená 

Smaragdově zelenou jsem v tomto článku už zmínila a terno s ní udělají hlavně zrzky. Hodí se však i pro brunety. Pokud zvolíte ke stromečku šaty této barvy, zaručí vám jasný úspěch. Nedoporučovala bych ji však majitelkám blonďatých loken a velmi světlých typů pleti. V tom případě totiž výraznost této barvy úplně upozadí vaše krásné rysy a přirozenou barvu pleti. 

Pudrově růžová 

Aby ale ani blonďaté čtenářky a čtenáři nepřišly zkrátka, pudrově růžová je barvou přesně pro ně. Pro brunetky, černovlásky nebo zrzky se příliš nehodí. Je na ně až moc jemná. Pro blonďatou hřívu je však pudrově růžová to pravé, s čím letošní zimu zazářit. Vyzkoušejte kombinaci pudrově růžové a bílé a vaše okolí oněmí úžasem. 

Fotka od Tamara Bellis z Unsplash

Limetková 

Limetková je také barvou hodící se spíše pro majitelky světlých vlasů. Jasnost této barvy příjemně kontrastuje s ponurou zimou a dává jí nové světlo a jas. 

Fotka od Marcel Strauß z Unsplash

Purpurová 

Purpurová barva, často se vyskytující pod známějším jménem „magenta“, je opravdovým hitem letošní zimní sezóny hlavně ve Francii, Spojeném království a celé Severní Americe. Např. v Kanadě barva krásně ladí se všudypřítomným sněhem a nejlépe koresponduje s tmavými tóny hnědé. 

Cihlová 

A skončíme opět barvou, která byla trendy i na podzim, bez obav ji unosíme všechny a troufám si říct, že v létě se jako hit sezóny opět vrátí. Cihlová je ideální barvou pro navození pocitů tepla a bezpečí a skvěle se kombinuje s černou a krémovými odstíny, takže pokud máte rádi spíše tmavší barvy, ale přesto chcete svůj outfit nějak oživit, černá s cihlovou je u vás trefa do černého. 

Zdroj: http://crescenzi.ch, Náhledová fotografie: EVG Culture z Pexels