10 faktů o Elonu Muskovi: Kolik založil společností a na co mu zemřelo dítě? Jaké bláznivé jméno má jeho nejmladší potomek?

Elon Musk, slavný generální ředitel společností Tesla a SpaceX. Podívejte se na fakta, která jste o magnátu ze Silicon Valley a o miliardáři posedlém vesmírem dosud nevěděli.


1. Musk se narodil v Jižní Africe a přestěhoval se do Kanady ve věku 17 let

Musk se narodil v Pretorii v Jižní Africe Errolovi a Maye. V 17 letech  se přestěhoval do Kanady. Je držitelem jihoafrického, kanadského a amerického občanství. Od roku 2020 žije v Los Angeles v Kalifornii.

2. Jeho matka, Maye Musk, je modelka

Maye nedávno oživila svou kariéru modelky. Je registrovanou dietoložkou a v roce 2019 vydala knihu.

3. V dubnu 2020 měl Musk čistou hodnotu majetku 24,6 miliard dolarů 

Musk se stal milionářem v roce 1999 ve věku 27 let, když prodal společnost Zip2 za více než 340 milionů dolarů. Status miliardáře dosáhl v roce 2012 ve věku 40 let, debutoval na seznamu Forbes Billionaires List s čistým jměním 2 miliardy USD.

4. Jako dítě byl tak tichý, že si jeho rodiče mysleli, že je hluchý

Musk ve svých devíti letech přečetl celou Encyklopedii Britannica. Ve 12 letech se pak naučil programovat a vytvořil videohru s názvem Blastar, kterou nakonec prodal za 500 $ časopisu PC a Office Technology. Jeho rodiče si nějakou dobu mysleli, že je hluchý. Byl prostě příliš tichý.

5. Musk byl jako dítě šikanován

Musk byl nejmladší a nejmenší chlapec ve své třídě a byl často šikanován. Skončil v nemocnici jednou poté, co ho skupina chlapců strčila ze schodů dolů. V pozdějším věku jej mlátili. V důsledku toho se ve věku 15 let naučil karate a judo.

6. Musk je „skutečný Tony Stark“

Zatímco Stan Lee postavil postavu Tonyho Starka na Howardu Hughesovi, Robert Downey Jr, herec, který ztvárnil Tonyho Starka ve filmech Marvel, skvěle postavil Iron Mana na Muskovi.

7. Musk dosud založil osm společností 

Musk založil společnosti Zip2, PayPal, SpaceX, Tesla, Hyperloop, OpenAI, Neuralink a The Boring Company. 

8. Muskův roční plat od Tesly je 1 $

Zatímco Musk vydělává na Tesle pouze 1 $ ročně, nebyl si vždy schopen dovolit snížení platu. Když byl na vysoké škole, zjevně žil z 1 dolaru za den hromadným nákupem párků v rohlíku a pomerančů.

9. Muskovo první dítě zemřelo na syndrom náhlého úmrtí kojenců

Musk a jeho první manželka, spisovatelka sci-fi Justine Wilsonová, se vzali v roce 2000. V roce 2002 zemřel jejich první syn Nevada ve věku 10 týdnů na syndrom náhlého úmrtí kojenců.

10. Musk a jeho přítelkyně Grimes změnili jméno svého dítěte necelý měsíc po jeho narození

Musk a Grimes pojmenovali svého chlapečka X Æ A-12, když se narodil v květnu, ale později jméno změnili na X Æ A-Xii. „Římské číslice. Vypadá to lépe,“ napsala Grimes na Instagram. Podle všeho o něm pár mluví jako o „malém X“.

Zdroj: www.theladders.com. Náhledová fotografie: flickr