10 principů feng shui ve vaší koupelně. Jak je na tom váš prostor?

Feng Shui má 3 hlavní koncepty: Chi , Jin a Jang a Wu Xing. Chi určuje, jak se v prostoru cítíte a představuje vzduch. Jin a jang je známá rovnováha mezi dobrým a zlým. A Wu Xing jsou základní prvky – tedy oheň, voda, dřevo, kov a země. S těmito prvky se pracuje v rámci rovnováhy energií. Jak by tedy měla koupelna vypadat?

1. Zavřená toaleta, ale i odpady

Víko toalety vždy po použití zavřete. Stejně tak udržujte odpady ve sprchovém koutě nebo ve vaně uzavřené. Do prostoru vám nebude proudit (kromě bakterií) také negativní energie.

2. Čistota pro správnou energii

Aby byla vaše koupelna energeticky vyrovnaná, musí být čistá. Když jsou povrchy čisté, energie Chi vzkvétá. Pokud na úklid nemáte příliš času, zkuste si vyčlenit chvilku alespoň po každém sprchování. Udržujte povrchy čisté.

3. Skříňky pouze s použitelnými produkty

Patříte mezi sysly, kteří si schraňují flakonky všeho možného na horší časy? Pak vězte, že právě prošlá a nepoužívaná kosmetika a potřeby vám narušují proudění vzduchu a tím i energii Chi ve vaší koupelně. Hromadí se vám tam negativní energie. Rada? Vyhodit vše, co nepoužíváte. Ano, i ten drahý krém, co jste dostali od tchyně.

4. Modrá, zelená a bílá

Tyto tři barvy jsou symbolem očisty, růstu a čistoty. Právě těmito barvami byste měli ozdobit prostor koupelny – dlaždičky, ručníky, závěsy…

Modrá barva, a ještě k tomu prvek ohně - bingo!
Fotka od Michal Jarmoluk z Pixabay.
Modrá barva, a ještě k tomu prvek ohně – bingo!
Fotka od Michal Jarmoluk z Pixabay.

5. Rostliny

Rostliny čistí vzduch, ale také podporují energii růstu a života ve vašem bytě. Zvolte zamiokulkas – nenáročná rostlina, která nevyžaduje příliš mnoho světla.

6. Světlo

Feng shui nám říká, že bychom měli mít v koupelně dostatek světla. Dostanete tak dostatek pozitivní energie, která vás obklopí přímo u vstupu. Budiž světlo!

7. Umění

Přírodní umění zobrazující stromy, květiny nebo krajiny – to vše představuje růst, který do své koupelny potřebujete umístit. Nebojte se uměleckých děl, nebo si něco namalujte podle tutoriálu na internetu sami.

8. Vzduch

Zajistěte, aby bylo koupelnu ve vašem bytě možno dobře odvětrat. Potřebujete tam dostat co nejvíce energie Chi, tedy vzduch a proudění vzduchu. Pokud je odvětrání nedokonalé, máte co dělat s hromadící se negativní energií.

Je libo pozitivní energii? Větrat a uklízet, uklízet, uklízet. 
Fotka od Barry D z Pixabay.
Je libo pozitivní energii? Větrat a uklízet, uklízet, uklízet.
Fotka od Barry D z Pixabay.

9. Dřevo a zemina

Vzhledem k tomu, že je v koupelně tolik tekoucí vody, měli byste tento prvek vyrovnat protipóly. Dřevěný nábytek, květináče se zeminou, kovové vázy s květy.

10. Zrcadlo na dveře koupelny

Na koupelnové dveře byste měli umístit zrcadlo. Odráží více světla, podpoří energii Chi, tedy proudění vzduchu. Nemělo by ale odrážet toaletu. A už vůbec by nemělo být kratší, než je vaše postava. Myslí se skutečně velké zrcadlo, přes celé dveře.
V čisté a uklizené koupelně, kde je dostatek vzduchu, proudí příjemné energie. Je to případ také vaší koupelny?

Zdroj: https://www.plumbworld.co.uk/. Náhledová fotografie: gettyimages