Mráz po ránu: Trápí vás mrazem popraskané rty? Pomocí těchto potravin budou jako nové

Během zimních měsíců naše kůže strádá. Nedostatek vitaminu D a dehydratace pokožky mohou způsobit, že jsme neustále unavení, nepříjemní… zkrátka se necítíme sami sebou. A výjimkou nejsou ani rty, které v zimě trpí opravdu hodně. Vysouší se, praskají, omrzají, a to může i dosti bolet. Proto vám dnes přinášíme rady, jak se pomocí domácích metod zbavit rozpraskaných rtů a vrátit jim původní hebkost a pružnost.

Med, alfa i omega

Med je přírodní antibakteriální činidlo, které se v lidové medicíně používalo k léčbě ranek, jizev a ke zmírnění otoků. Mimo jiné má skvělé hydratační účinky, kterými lze zachránit i velmi popraskané rty. Jednoduše naneste tenkou vrstvu medu na rty a nechte působit přibližně půl hodiny, poté smyjte. Pro větší účinnost můžete po aplikaci rty namazat ještě jelením lojem nebo neparfémovaným hydratačním krémem.

Okurka

Jelikož okurka pochází z jihovýchodní Asie, existují i velmi staré záznamy tradiční čínské medicíny využívající okurku jako lék vyplavující toxické látky z ledvin. Pokud jde o kůži, tak salátová okurka velmi účinně stahuje póry a působí mimo jiné protizánětlivě. Pokud chcete využít salátovou okurku na rty, nastrouhejte ji na jemno a přiložte ji na rty, nechte působit dvacet minut a následně opláchněte vlažnou vodou. 

Kokosový olej

Pokud chcete preventivně udržovat svoje rty vláčné, kupte si kokosový olej. Jeho velkým plus je, že obsahuje látky zmírňující bolest rozpraskaných rtů. Navíc rty vyživuje a díky svým antibakteriálním schopnostem chrání popraskané rty před infekcí. 

Domácí peeling

Pokud se chcete zbavit viditelně odumřelé kůže na vašich rtech, máme pro vás zaručený tip. Smíchejte lžíci medu, kokosového oleje a cukru, řádně promíchejte. Touto směsí jemně promasírujte rty a následně směs důkladně smyjte. Nebuďte moc hrubí, ať si zbytečně nepřivodíte nějaké odřeninky. Po aplikaci doporučujeme použít jelení lůj. Vaše rty budou poté jako nové.

Zdroje: healthline.com Náhledový obrázek: macrovector_official z Pixabay