5 nejčastějších chyb při líčení. Děláte je také?

Někdy díky make-upu vypadáme jako dokonalé ženy, ale občas to trochu přeženeme. Budeme hovořit o chybách, kterých se ženy často dopouštějí a které mohou zničit celkový efekt.

Špatný odstín make-upu

Mnoho žen sáhne po příliš tmavém make-upu nebo po odstínech, které pleť zbytečně stárnou, zatěžují ji a výsledný efekt je velmi nepřirozený. Aby naše pleť vypadala zářivě a mladistvě, používejte make-up v barvě shodné s barvou vaší pleti. Rozjasňovačem o maximálně jeden odstín světlejším, než je odstín vaší pleti, rozjasněte střed obličeje – čelo, oblast pod očima, nos, bradu. Použijte bronzer pro dosažení přirozeně opáleného efektu nebo o odstín tmavší make-up v oblasti lícních kostí.

Bledý korektor pod očima

Použití korektoru světlejšího než make-up pod oči je fáma. To nám nepřinese rozjasňující efekt, ale může to ještě více zvýraznit kruhy pod očima. Barva korektoru se volí podle barvy problému. U mírných kruhů se používá lehký korektor nebo se nepoužívá žádný korektor. Na modré nebo fialové kruhy pod očima se aplikuje žlutý korektor a na černé kruhy oranžový korektor, který tyto oblasti neutralizuje.

Líčka a la Marfa z filmu Frozen

Čím silnější, tím výraznější mám lícní kosti. Tak na to zapomeňte! Jediné, čeho intenzivní tvářenka dosáhne, je špinavý efekt, jinak budete vypadat jako pohádková Marfa. Pokud chcete vytvarovat rysy obličeje, použijte bronzer nebo tmavší make-up. Naneste na oblast lícních kostí. Poté naneste růžovou nebo meruňkovou tvářenku velmi lehce na líčka.

Obočí

Současným trendem v obočí je „tetovací efekt“. Odvážné obočí a dokonalý oblouk. To vše může vypadat dokonale, ale zároveň i tragicky. Mějte na paměti, že obočí by mělo ladit s vašimi vlasy a tónem pleti. Proto byste se měli držet odstínů, které jsou vám vlastní.

zdroj: Realsimple.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Alpcem