9 přísných pravidel pro členy britské královské rodiny. Zvládli byste se jimi řídit?

Myslíte si, že je skvělé žít v luxusu, který vám královský palác nabízí? Možná byste se divili, kolik nařízení musí členové britské královské rodiny dodržovat.

1. Konec jídla, vážení

Pokud jste u stolu a dáváte si luxusní večeři, měli byste si pospíšit. Jakmile královna dojí své poslední sousto, odebírají se talíře i dalším stolovníkům.

2. Úklona, pukrle!

Když se zdravíte s královnou, nebude to žádné „dobrý den“ a hotovo. Muži se musejí krátce uklonit. Ženy pak dělají pukrle.

3. Chcete si zahrát? Ani náhodou!

Je libo skutečně velmi zvláštní nařízení? Dobře. Královská rodina nesmí hrát hru Monopoly. Podle slova prince je to příliš zvrácená a zákeřná hra.

4. Žádné volební právo

Jako člen královské rodiny máte zakázáno volit, nesmíte ani veřejně vyjadřovat své politické názory. Toto Harry a Megan porušili, když se před volbami v USA vyjadřovali negativně ke zvolení Donalda Trumpa.

5. Vztyk!

Když se královna postaví, co myslíte? Ano, bingo. Musíte se postavit také! Toto si jste povinni hlídat vevnitř i venku. Stále tak musíte mít onu dámu v zorném poli. Konečně už chápeme, proč s oblibou nosí tak výrazné oblečení. Alespoň ji spatříte.

6. Můžu si ji vzít, babi?

Abyste se mohli vdát, budete potřebovat požehnání královny. Takže knihy o tom, že máte poslouchat především hlas svého srdce, klidně zahoďte. Posvětit svazek musí především královna.

7. Žádné osahávání

Na veřejnosti se královské páry nesmějí držet za ruce, ani si jinak tělesným kontaktem vyjadřovat náklonnost. Ano, víme to, Megan a Harry to porušovali už od samého začátku. William a Kate se drží skvěle.

8. Černou vždy na palubu

Když se členové královské rodiny vydávají na cesty, vždy si musí přibalit také černý oděv. Je to pro případ, kdyby někdo významný zemřel.

9. Od dvanácti pryč od táty

Až bude princi Georgovi 12 let, již nebude moci cestovat společně se svým otcem. Dva dědicové trůnu totiž nesmějí cestovat společným prostředkem.

Dokázali byste tyto pravidla dodržovat i vy?

Zdroj: www.purewow.com. Náhledová fotografie: Gettyimages