Loď se srazila s velrybou a potopila se, hroznou nehodu nepřežilo 5 lidí!

K děsivé nehodě došlo v sobotu kolem desáté hodiny dopoledne v South Town na Novém Zélandu. Asi osm a půl metru dlouhý člun, na kterém cestovalo osm lidí, se srazil s velrybou a potopil se. Při nehodě zemřelo pět lidí.

Nehoda, při níž se loď potopila, se stala v sobotu ráno poblíž města Kaikoura. Policista Matt Boyce to popsal jako tragickou událost. Policie nekomentovala informace, že příčinou problémů lodi byla srážka s velrybou.

Starosta Kaikoury Craig Mackle řekl, že se domnívá, že plavidlo do velryby narazilo. Podle něj bylo moře velmi klidné, voda velmi studená a u pobřeží bylo vidět několik vorvaňů.

Podle serveru nzherald.co.nz si loď pronajala skupina pozorovatelů ptáků a novozélandská média uvedla, že na ní byli lidé z celé země. Mackle však uvedl, že lidé z lodi přijeli lovit tresky. Policie zatím neidentifikovala totožnost mrtvého muže a neví, kdo byl provozovatelem plavidla.

Všichni přeživší byli převezeni do nemocnice, ale byli propuštěni, pouze jeden z nich utrpěl lehčí zranění. Mackle poděkoval všem, kteří se na záchraně podíleli, a na otázku, zda byla loď přetížená, řekl, že na to nemůže odpovědět.

zdroj: nzherald.co.nz, Titulní obrázek: Pixabay.com / ArtTower