BB, CC a DD krémy. Víte, čím se liší a jaký vybrat?

Doba pokročila a dnes již máme na trhu nepřeberné množství kosmetických produktů na pleť. BB, CC a DD krémy jsou nejen alternativou ke klasickému make-upu, ale zpravidla také bývají lehčí a pleť tolik nezatěžující. Jak se v nich vyznat a jak vybrat ten správný vám poradíme v dnešním článku. 

BB CREAM 

BB krémy, celým názvem blemish balm, mají svůj původ v Asii, kde jsou velmi oblíbené. Byly prvními z řady těchto kosmetických produktů, které dorazily do Česka. Jedná se o lehký tónovací krém, který, jak už z názvu vyplývá, kryje nedokonalosti pleti, ale zbytečně ji nezatěžuje. 

BB krémy sjednocují tón pleti a kryjí její začervenání. V letních měsících jsou ideální volbou, protože obsahují látky chránící pleť před UV zářením. 

CC CREAM

CC krém, color correcting, narozdíl od BB krému, neslouží prvoplánově jako make-up. Nemá takové krycí vlastnosti, proto se hodí pro výhradně neproblematickou pleť. Jeho hlavní funkcí je sjednocení tónu pleti. Vhodný je i jako báze pod klasický make-up. 

Narozdíl od BB krému se CC krém může díky své lehké struktuře pyšnit nadýchanou někdy až pěnovou konzistencí. Nevýhodou CC krémů je však fakt, že neobsahují oleje, a tím pádem se nehodí pro suchou pleť. 

DD CREAM

DD krém, Daily Defense, je v Česku relativně novinka a nabízí ho jenom pár, zpravidla amerických, kosmetických značek. Je (prozatím) v Česku poslední z abecední řady těchto krémů a kombinuje účinky všech výše zmíněných. Krom toho redukuje vrásky a zjemňuje pleť. Díky velmi lehké konzistenci je vhodný i pro starší ženy, které budou benefitovat právě z vlastností redukujících vrásky. 

Fotografie od Anna Shvets z Pexels

EE cream 

Přestože do Česka se ještě nedostal, v zahraničí je možno koupit i nejnovější EE krém, který kombinuje vlastnosti všech předchozích a k tomu předchází tvorbě tmavých skvrn na kůži. 

Který si vybrat? 

Jak už jsme zmínili, pro suchou pleť je nejlepší BB krém, protože obsahuje oleje a zároveň ochraňuje před UV zářením, zároveň je dobrou volbou pro problematické typy pleti. CC krém je vhodný pro mastnější pleť a smíšenou pleť, jelikož jeho hlavní funkcí je sjednocení pleti a neobsahuje přidané oleje. Pokud se vám dané faktory navzájem kombinují, doporučujeme DD krém, který kombinuje účinky všech krémů této řady.

Zdroj: food.ndtv.com, fashionista.com, thecrystalsecret.net, Náhledová fotografie: Moose Photos z Pexels