Máte rádi instantní polévky? Budete se divit, co dokáží udělat s vaším tělem

Když máte hlad a nechce se vám nic zdlouhavě připravovat a vařit, je instantní čínská polévka rychlým řešením. Postačí ji zalít vařící vodou a nechat chvíli odstát, to je vše. Ale víte co tyto lahodné rychlé pokrmy, které vám pomohou na zahnání hladu ve skutečnosti obsahují? 

Co jsou tedy zač a co obsahují?

Instantní pokrmy se často porovnávají s rychlým občerstvením jako je McDonald nebo KFC. Je totiž vědecky prokázáno, že ani po dvou hodinách se tyto potraviny ve vašem žaludku nerozloží ani nijak nezmění svoji konzistenci. Ptáte se jak je to možné? 

Instantní jídla jsou totiž průmyslově zpracovávána, aby měly co největší trvanlivost a tak lidskému tělu trvá, než takový nepřirozený pokrm dokáže rozložit. Co víc, instantní polévky neobsahují téměř žádné živiny a namísto toho jsou plné různých směsí aditiv. Sami se o tom můžete přesvědčit, když si přečtete, co taková polévka doopravdy obsahuje. 

Usnadníme vám práci. Jsou to přídavky ve formě palmového oleje, látky zvýrazňující chuť a vůni, různé aromatické směsi, kyseliny a extrakty. 

Co vám radíme? Rozlučte se s instantními polévkami!

Někdy se stává, že nemáte čas nebo sílu na vaření. V takovém případě zkuste alespoň zaměnit instantní nudle za vlasové rýžové nudle, které jsou o mnoho zdravější a časově také velmi nenáročné. Další radou je, že si nudle můžete sami dochutit. Přidat zeleninu a všechny potřebné vitamíny a potraviny, které vašemu tělu schází.

Mohou přivodit zdravotní problémy

Opravdu se instantním nudlím pokuste co nejvíce vyvarovat. Můžete tím předejít bolestem hlavy, břicha, nebo také nechtěným nemocím jako jsou metabolické problémy. Mezi ty se řadí například obezita, zvýšená hladina cukru v krvi, zvýšený cholesterol nebo zvýšený krevní tlak. 

Zdroj: brightside.me, Náhledová fotografie: Pressfoto z Freepik.com