Chorvatsko vlakem se vyplatí navštívit na podzim i v zimě

Chorvatsko však má co nabídnout i během posledních měsíců v roce. Právě pozdní jaro a podzim jsou považovány za nejlepší období k návštěvě země. Způsobeno to je tím, že teplota moře je stále příjemná a dny slunečné.

Výhodou je, že pláže jsou prázdnější a celý pobyt je proto klidnější. V tomto období je také nejlepší doba pro cykloturistiku, turistiku nebo návštěvu národních parků, které jsou považovány za klenot Chorvatska. Menší problém je i se sháněním ubytování, které je nejen dostupnější, ale také značně levnější.

Leden je v zemi považován za nejchladnější měsíc, a přestože koupání v moři možné není, má co nabídnout. Za zmínku stojí například galerie a muzea, kterých je Záhřeb plný.

V únoru je počasí stále chladné a větrné, ale ani to neodrazuje turisty od návštěvy země. Důvodem je především karneval v Rijece. Ten je označován za největší a zároveň nejdivočejší prohlídku kostýmů v Chorvatsku. Na festivalu nechybí chutné jídlo a dobrá hudba.

Cesta vlakem do Chorvatska jasně a stručně

Žluté vlaky Student Agency převážejí turisty do Chorvatska 3x týdně mimo sezonu (květen, červen, září) a v létě každý den (červenec a srpen). Jízdenky je už teď možné rezervovat přímo na stránkách společnosti RegioJet. Za cestu zaplatíte od 790 Kč. Vlak je přímý, nikde nepřesedáte. Cesta trvá 14-20 hodin a jede se přes noc. Navazující autobusy vás dopraví až k vybranému hotelu (celkem do 52 letovisek).

Rozvoz od vlaku po celé riviéře i okolních států

Z chorvatských vlakových zastávek RegioJet zajišťuje další rozvoz autobusy. Turisté se tak mohou dostat kamkoliv v rámci chorvatské riviéry a dokonce až do některých letovisek v Černé Hoře i Bosně a Hercegovině.

Kapacita omezená, neváhejte

Vlaky mají kapacitu 650 osob. Určitě se tak nevyplatí moc váhat, protože čím větší předstih, tím nižší cena jízdenky. V létě mohou být vlaky vyprodané i týdny dopředu. Přímé vlaky pojedou od začátku června do konce září. Mimo sezónu (květen, červen, září) budou vlaky z Prahy vyrážet v úterý, pátek a neděli (ne každou). Zpět pojedou v pondělí, středu (ne každou) a sobotu.

Jízdenky na vlak do Chorvatska začínají na ceně 790 Kč. Cena v čase roste – s naplněním kapacity vlaku. Dosáhnout může až dvojnásobku. Zpáteční jízdenka je jednoduchým dvojnásobkem ceny jednosměrné bez slevy. S ohledem na stejnou obsazenost vlaku v obou směrech.

zdroj: www.lonelyplanet.com, www.rexter.cz, www.startitup.sk. Náhledová fotografie: Pixabay.com/11756153