Nová vánoční Kofola s rumovou příchutí pobouřila Čechy: Jeden z našich řetězců ji nechce prodávat

Již více než 15 let představuje Kofola vánoční edice svého oblíbeného nápoje. V minulosti společnost přišla s příchutěmi jako jablko se skořicí, karamel, linecké cukroví apod. Letošní limitovaná edice však vzbudila vášně.

Kofola se rozhodla přinést nápoj s příchutí rumu.

„Kofola s rumovou příchutí je další z řady originálních limitovaných edic, které mají spotřebitelům navodit atmosféru a čas Vánoc,“ cituje tvnoviny.sk mluvčí společnosti Janu Ptačinskou Jirátovou.

Kofola svou rumovou edici představila 20. října na Instagramu. Pod příspěvkem se okamžitě objevily překvapené komentáře. „To jako vážně? Opravdu učíte děti a mladé lidi za hranicí povolené konzumace alkoholu, jak chutná rum s kolou (kofolou), a přijde vám to v pořádku?“ ptali se lidé. Ptá se Michael.

Kofola již reagovala na sociální síti Twitter: „V Kofole každoročně přicházíme s atraktivními a originálními příchutěmi, které spotřebitelům navozují atmosféru a čas Vánoc. Letos po Barborce Kofola, Skořicové Kofole nebo Lineckém cukroví padla volba na jedny z nejtypičtějších a nejoblíbenějších vánočních příchutí – Kofola Vanilkový rohlíček a Kofola s vůní rumu, která je například i součástí vánočních perníčků. Shodujeme se na tom, že alkohol do rukou dětí nepatří, a věříme, že každý rodič se sám rozhodne, nakolik si tuto konkrétní limitovanou edici se svými dětmi vychutná, nebo zůstane věrný Kofole Original.“

„Rumovou edici Kofoly do našeho sortimentu nezařadíme,“ uvedla pro tvnoviny.sk mluvčí společnosti Billa Kvetoslava Kirchnerová, důvod však obchodní řetězec neupřesnil.

zdroj: dnes24.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pexels