Činnosti, kterými si můžete zkrátit dlouhou chvíli před Vánoci

Vánoce se sice blíží, ale pořád nám do nich zbývá celý měsíc. Ať už pracujete, uklízíte, nebo nemáte do čeho píchnout, je dobré tento čas využít k tomu dát si od všeho pauzu, a strávit příjemný čas u něčeho, z čeho budete mít zaručeně radost. 

Vyrobte krmítko pro ptáčky 

Vyrábění krmítka je činnost, která už několik let patří k zimním stálicím nejen v rodinách s dětmi. Výrobou krmítek je možné strávit příjemné kreativní odpoledne, a ještě pomoci přírodě. Pokud jste manuálně zručnější, můžete sbít krmítko ze dřeva. Jestliže chcete využít jednodušší cestu nebo se vám nechce dělat krmítko dřevěné, stačí vzít ruličku od toaletního papíru, potřít ji lojem (lze i medem) a obalit v zrní, které seženete v každém zverimexu. Uvidíte, jakou budete mít z výsledného díla radost. Krmítko pro ptáčky se dá zavěsit i na balkon, a pokud nemáte ani ten, zajděte se projít do nejbližšího parku a pověste ho tam. Sýkorky vám budou vděčné. 

Fotka od Maria Tyutina z Pexels

Pletené s láskou zahřeje nejlépe 

Přesto, že pletení bylo dříve spíše výsadou babiček, dnes se dostává opět do popředí a stává se stále oblíbenějším. I když jste nikdy nepletli, naučit se plést není nic složitého a šálu zvládne opravdu každý a uděláte tím radost nejenom sobě, ale i svému okolí. Uvažte sami, jak velkou radost udělá pod stromečkem vámi osobně pletená šála. Pokud se nechcete pouštět přímo do pletení, zkuste háčkování. Háčkované prostírání se bude při sváteční tabuli vyjímat a dodá vánoční atmosféře další rozměr.

Ozdobte si domov dle svého gusta 

Nejlepší přípravou na Vánoce jsou vánoční dekorace. Můžete přizvat i své přátele a rodinu. Věřte, že při výrobě papírových řetězů, postaviček ze slámy nebo papírového Betlému se rozhodně nudit nebudete.

Fotka od Karolina Grabowska z Pexels

Vyrobte si vlastní svíčky 

Může se to zdát složité, ale je to velmi jednoduché. Svíčky ze včelích pláství vyrábí před Vánoci i děti ve školce. Stačí sehnat včelí plástve, nebo například staré svíčky které už vám nedělají radost. Ty jednoduše roztavte a vytvořte z nich novou svíčku. Je možné využít například skleničku na zavařeninu. Povrch i vosk můžete následně libovolně ozdobit a upravit.

Perníčky se skořicí? Jak je libo 

Cukroví před Vánoci peče pravděpodobně většina z nás. Co ale letos kromě klasického lineckého zkusit i něco méně tradičního? Třeba si dát tu práci a zkusit bezlepkové perníčky, které jsou vynikající, a ještě k tomu zdravější. Nebo můžete zkusit přidat trochu skořice, zapéct jablka, udělat svařák, nebo zkusit španělské churros. Nápadů je nekonečno a vy si určitě pochutnáte!

Zdroj: brightside.com, Náhledový obrázek: Any Lane from Pexels