Jakými barvami si vymalovat ložnici, abyste se v ní cítili příjemné a útulně

Máte už dost vaší fádní ložnice nebo jste se právě přestěhovali a vymýšlíte, jakou barvu do ní zvolíte? Barvy odrážejí naši náladu a rozpoložení, a proto by výběr té vhodné neměl být ponechán náhodě. Ložnice je místem, kde odpočíváme a měla by to být naše oáza klidu, do které se budeme každý večer těšit. Barva zdí tomu může hodně pomoci. 

Čokoládová 

Čokoládová je barva navozující pocit jemnosti a hebkosti. Skvěle zapadne do jakéhokoliv interiéru a nepůsobí rušivě. Naopak, pokud si s výběrem barvy nevíte rady a tápete, sáhněte po čokoládové. Je to zaručená jistota. 

Zdroj: https://blog.sampleboard.com

Karamelová do slunečného pokoje

Karamelová působí podobně všestranně jako čokoládová, přesto bychom jí doporučili spíše do světlejších interiérů a do místností neustále zalitých sluncem, kde působí přeci jenom o něco lépe. Karamelově vymalovaná ložnice vám navodí pocit štěstí a radosti a bude se vám v ní usínat, jako v bavlnce. 

Zdroj: debbietravis.com

Béžová jako neotřelá klasika

Béžová a krémová jsou varianty hodící se nejlépe do velkých ložnic, kde zdi určitě nezůstanou zcela holé. Tyto dvě barvy jsou ideálním podkladem pro nástěnné dekorace a fotografie. Béžová a krémová neodráží žádnou specifickou náladu, a proto je lze použít i do ložnice pro hosty. 

Zdroj: https://www.furniturechoice.co.uk

Mátová jako symbol svěžesti

Pokud jste trochu odvážnější, můžete si ložnici vymalovat mátovou. S touto barvou se vám nebude pouze skvěle usínat, ale i skvěle vstávat. Působí velmi čistě a hlavně svěže. Je ideální pro domácnosti, kde se vyskytuje hodně rostlin. Pokud se pro mátovou skutečně rozhodnete, doporučuji zařídit zbytek ložnice ve více rustikálním stylu s využitím nebarveného dřevěného nábytku. 

Zdroj: https://www.furniturechoice.co.uk

Pozitivní barva? Zkuste broskvovou

Pokud jste fanoušky stylu boho nebo máte prostě rádi svíčky, nadýchané polštáře a probouzení se do místnosti, která vám vykouzlí úsměv na tváři hned po probuzení, broskvová je pro vás jasná volba. 

Zdroj: https://www.furniturechoice.co.uk

Méně je někdy více

Výše jmenované jsou barvy, které se hodí na vymalování celého prostoru. Existuje ale i spousta jiných barev, které se hodí třeba jenom na čelní stěnu s tím, že zbytek se vymaluje např. krémově. Touto barvou může být ku příkladu královská modř. Ta do ložnice vnese příjemný nádech tajemna a moře, ale kdyby byla v celém prostoru, zbytečně by jej zmenšovala a dusila. 

Dalšími příklady jsou fialová nebo nebeská modř. Na jedné stěně působí uklidňujícím a lehce chladivým dojmem jarního vánku. V celém prostoru však mohou působit trochu smutně. 

Zdroj: https://www.furniturechoice.co.uk

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv barvu, přejeme vám, ať se vám ve vaší ložnici krásně odpočívá a hlavně, ať z ní máte radost.

Zdroj: decoholic.org, Náhledový obrázek: Fotka od William Sun z Pexels