Jakými barvami si vymalovat ložnici, abyste se v ní cítili příjemné a útulně

Máte už dost vaší fádní ložnice nebo jste se právě přestěhovali a vymýšlíte, jakou barvu do ní zvolíte? Barvy odrážejí naši náladu a rozpoložení, a proto by výběr té vhodné neměl být ponechán náhodě. Ložnice je místem, kde odpočíváme a měla by to být naše oáza klidu, do které se budeme každý večer těšit. Barva zdí tomu může hodně pomoci. 

Čokoládová 

Čokoládová je barva navozující pocit jemnosti a hebkosti. Skvěle zapadne do jakéhokoliv interiéru a nepůsobí rušivě. Naopak, pokud si s výběrem barvy nevíte rady a tápete, sáhněte po čokoládové. Je to zaručená jistota. 

Karamelová do slunečného pokoje

Karamelová působí podobně všestranně jako čokoládová, přesto bychom jí doporučili spíše do světlejších interiérů a do místností neustále zalitých sluncem, kde působí přeci jenom o něco lépe. Karamelově vymalovaná ložnice vám navodí pocit štěstí a radosti a bude se vám v ní usínat, jako v bavlnce. 

Béžová jako neotřelá klasika

Béžová a krémová jsou varianty hodící se nejlépe do velkých ložnic, kde zdi určitě nezůstanou zcela holé. Tyto dvě barvy jsou ideálním podkladem pro nástěnné dekorace a fotografie. Béžová a krémová neodráží žádnou specifickou náladu, a proto je lze použít i do ložnice pro hosty. 

Mátová jako symbol svěžesti

Pokud jste trochu odvážnější, můžete si ložnici vymalovat mátovou. S touto barvou se vám nebude pouze skvěle usínat, ale i skvěle vstávat. Působí velmi čistě a hlavně svěže. Je ideální pro domácnosti, kde se vyskytuje hodně rostlin. Pokud se pro mátovou skutečně rozhodnete, doporučuji zařídit zbytek ložnice ve více rustikálním stylu s využitím nebarveného dřevěného nábytku. 

Pozitivní barva? Zkuste broskvovou

Pokud jste fanoušky stylu boho nebo máte prostě rádi svíčky, nadýchané polštáře a probouzení se do místnosti, která vám vykouzlí úsměv na tváři hned po probuzení, broskvová je pro vás jasná volba. 

Méně je někdy více

Výše jmenované jsou barvy, které se hodí na vymalování celého prostoru. Existuje ale i spousta jiných barev, které se hodí třeba jenom na čelní stěnu s tím, že zbytek se vymaluje např. krémově. Touto barvou může být ku příkladu královská modř. Ta do ložnice vnese příjemný nádech tajemna a moře, ale kdyby byla v celém prostoru, zbytečně by jej zmenšovala a dusila. 

Dalšími příklady jsou fialová nebo nebeská modř. Na jedné stěně působí uklidňujícím a lehce chladivým dojmem jarního vánku. V celém prostoru však mohou působit trochu smutně. 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv barvu, přejeme vám, ať se vám ve vaší ložnici krásně odpočívá a hlavně, ať z ní máte radost.

Zdroj: decoholic.org, Náhledový obrázek: Fotka od William Sun z Pexels