Co pěstovat na balkóně? Máme netradiční tipy

Obligátní muškáty a surfinie jsou krásné, to už všichni víme. Ale jejich pěstování už není taková zábava. Pusťte se letos do něčeho nového a žasněte, jak se váš balkón promění ve zdroj nekonečné radosti.

Voňavá kráska

Přeneste se do Středomoří a dopřejte si ten nejkrásnější pohled na voňavou levanduli přímo na vašem balkóně. Stačí, když ji vystavíte slunci a občas si vzpomenete na zálivku. Nic se nestane, pokud bude vláhy málo a na zalití prostě sem tam zapomenete. Když se ale bude blížit delší deštivé období, raději ji skryjte do bezpečí suchého bytu. Překrásné květy jsou navíc užitečné. Během léta si tak můžete nastříhat koření do salátů, nebo účinný odpuzovač hmyzu. Ať žije překrásná levandule!

Váš nový výhled z balkónu na kvetoucí levanduli. 
Fotka od Andreas Riedelmeier z Pixabay.
Váš nový výhled z balkónu na kvetoucí levanduli.
Fotka od Andreas Riedelmeier z Pixabay.

Něco pro milovníky sklizně

Květiny, květiny, všude samé květiny. Jsou sice hezké, ale z muškátů si nic dobrého nepřipravíte. Pokud jste stejného názoru, vrhněte se na pěstování zeleniny přímo na vašem balkóně. Na slunném stanovišti naleznou své ideální podmínky například sladká cherry rajčátka, krásné pevné papriky, nebo třeba vlastní chilli papričky. Bát se nemusíte ani jahod nebo fazolí. Skvěle se povede také zdravé lichořeřišnici. To bude dobrot!

Vlastní prostě chutná nejlépe. 
Fotka od Flo Heibe z Pixabay.
Vlastní prostě chutná nejlépe.
Fotka od Flo Heibe z Pixabay.

Letní louka na balkóně

Co byste řekli balkónu v boho stylu? Kapská kopretina, osteospermum, je krásným příkladem toho, jak si i do velkoměsta pozvat kus nefalšované přírody. Tyto působivé letničky mají mnoho barevných variant. Někdo jim říká také paprskovka, nebo dokonce modroočko (podle středového terčíku). Rostlina bude spokojená, když ji budete zalévat jen střídmě. Květy, které již odkvetly, postupně odstraňujte, abyste rostlinu posílili.

Osteospermum neboli kapská kopretina. 
Fotka od Thanasis Papazacharias z Pixabay.
Osteospermum neboli kapská kopretina.
Fotka od Thanasis Papazacharias z Pixabay.

Už se také těšíte, až bude na vašem balkóně veselo? Co budete letos pěstovat?

Zdroj: Redakce. Náhledová fotografie: Getty Images