Na cestách: Nejlepší letiště na světě má skluzavky, bludiště, trampolíny a džungli s vodopádem přímo na terminálu

Zábavní park, skluzavka, trampolínová hala a bludiště. To vše zní jako nákupní centrum v USA nebo obrovský zábavní park. Letiště Changi v Singapuru nabízí i tyto věci, a proto je již léta hodnoceno jako nejlepší letiště na světě.

Letiště Changi s mezinárodní zkratkou SIN, které je ústředním bodem Singapuru jako leteckého uzlu (tzv. hubu) světové úrovně, je samo o sobě nezapomenutelnou turistickou destinací. Hlavní singapurské letiště, které získalo řadu ocenění, se může pochlubit množstvím zajímavých aktivit, od nakupování a stravování až po zábavu.

Fakta

Od otevření singapurského letiště v roce 1981 zažívá stálý růst, což nutí provozovatele neustále expandovat a investovat. Zlepšila se nejen fluktuace cestujících, ale i jejich pobyt.

Letiště se skládá ze čtyř terminálů a Jewel Changi, desetipatrového lifestylového centra, které plynule navazuje na terminály 1, 2 a 3 a spojuje umění, architekturu a přírodu do jediné struktury.

Kromě nabídky zábavy je SIN, jako jeden z nejdůležitějších a největších uzlů (tzv. hubů) mezinárodní letecké dopravy, také domovem více než 200 obchodů, kde cestující najdou vše, po čem jejich srdce touží. Část nákupní zóny je také vystavěna autenticky ve stylu Singapuru 30. let 20. století.

Pokud vám to nestačí, v hlavním sídle jedné z nejlepších leteckých společností na světě, Singapore Airlines, máte možnost navštívit také doslova klenot, který je integrován do letiště.

Tato budova, která byla dokončena v roce 2019, imituje svou skleněnou fasádou diamant a má co nabídnout jako oáza nakupování a relaxace. Terminál je zcela zelený a osázený rostlinami, takže si připadáte jako v deštném pralese s umělým vodopádem uprostřed budovy. Jewel (drahokam, klenot) je tak působivý, že i místní obyvatelé Singapuru míří na toto místo na jednodenní výlet a je absolutním vrcholem pro příchozí, odchozí a tranzitní cestující.

Zahrada pod střechou

Podobně jako město Singapur – které je celosvětově známé jako „město v zahradě“ – letiště Changi je domovem zeleně a zelených zahrad pro cestovatele, kteří si chtějí odpočinout a protáhnout si nohy po dlouhém letu.

Chcete-li být svědky toho nejúžasnějšího z těchto prostor, projděte se do Jewel Changi a obdivujte HSBC Rain Vortex, 40 metrů vysoký krytý vodopád lemovaný ze všech stran tropickými rostlinami a více než 2000 stromy.

Mezi menší prostory, které jsou neméně okouzlující, patří Butterfly Garden (Motýlí zahrada) v terminálu 3, Slunečnicová zahrada v terminálu 2 a Kaktusová zahrada v terminálu 1 – s více než 100 druhy kaktusů a sukulentů.

Zábava pro celou rodinu

Na letišti Changi není nikdy nuda. Každý z letištních terminálů má svou vlastní okouzlující nabídku aktivit pro celou rodinu, včetně krytých dětských hřišť v terminálech 1 a 3, nejvyšší skluzavky na ostrově (umístěné ve veřejné části terminálu 3) a rodinné zóny v terminálu 2.

Rodiny cestující s dospívajícími mohou trávit čas v zábavním koutku v terminálu 4, kde najdou hry Xbox Kinect a historické arkádové automaty, nebo si zajít na film do dvou kin Changi (nacházejí se v terminálech 2 a 3).

Případně se vydejte do nejvyššího patra Jewel a vyřáděte se s rodinou v Canopy Parku. Tento prostor o rozloze 14 000 metrů čtverečních je plný okouzlujících atrakcí, od zahradních bludišť po mlhou naplněné hrací koutky.

Skvostné jídlo a nákupy

Na letišti na vás čekají smyslové požitky a spousta možností nakupování a stravování. Jen na letišti Jewel Changi se nachází více než 100 restaurací, z nichž více než 30 funguje nepřetržitě, a každý ze čtyř terminálů se může pochlubit vlastním výběrem restaurací, stravovacích hal a food courtů.

Na celém letišti také ochutnáte singapurský maloobchodní ráj, kde najdete řadu mezinárodních značek od Apple po Zaru. Když už budete na místě, nezapomeňte se podívat na oblíbené místní značky, jako je Supermama.

Zdroje: visitsingapore.com, maennersache.de. Náhledová fotografie: Sreehari Devadas z Unsplash