Dejte na 4 týdny STOP pečivu: Takto výrazně se změní vaše figura a silueta

Vynechejte na měsíc pečivo a na své postavě budete pozorovat obrovskou změnu. Víte, co to s vaší figurou udělá?

Říká se, že jedním z nejúspěšnějších předpokladů, jak zhubnout, je vynechat z jídelníčku pečivo. Víte, co se s vaším tělem stane, ptá se slovenský magazín Feminity, pokud přísun sacharidů v takové formě eliminujete na minimum po dobu čtyř týdnů?

Snížení sacharidů má své opodstatnění

Ano, je pravda, že pokud vynecháte tyto složky, nejen pocitově, ale také opticky zhubnete. Nebudete se cítit nafouknutá a uleví se ve výrazné míře i trávení. Je to kvůli tomu, že pečivo má v sobě zpracované sacharidy. Ty způsobují, že organismus začne akumulovat vodu.

Již na jeden gram přijatých sacharidů se naváží 3 až 4 gramy vody. A to je na těle věru cítit. Rovněž si takto zvyšujete mimo jiné i hladinu cukru v krvi, která však potom rychle klesá. Výsledkem je nakonec vlčí hlad a s tím spojené přibírání. 

Odepřít si pečivo na měsíc by nemusel být takový problém. Fotka od Mariana Kurnyk z Pexels

Proto jako nejideálnější model se jeví ten, při kterém kompletně vynecháte vše, co obsahuje mouku. Tehdy totiž uvidíte efekt nejen na své postavě, ale také na pleti, zlepší se dokonce kvalita vlasů a nehtů. S klasickou bílou moukou je totiž podle odborníků velmi podobně jako s rafinovaným cukrem. Je to nepřítel štíhlé figury a pěkného těla. 

„Zavislák a absťák“

Osvobodit se od těchto jídel může být docela problematické. I pečivo představuje jistou formu závislosti. Když se ho tedy vzdáte, přicházejí abstinenční příznaky. Samotný sacharid ve formě glykogenu je totiž i potravou pro náš mozek. Když si jej odepřete, tělo ještě čerpá z uložených zásob. Jenže pokud o ně přijde a vy mu je nedodáte, může se objevit velká únava, malátnost či dokonce sucho v ústech a nespavost. 

Tento pocit ovšem bude trvat nanejvýš 3 ž 4 dny. Když to však překonáte, opravdu dokážete během 4 týdnů shodit více než 7 kilo a budete se cítit mnohem lépe a vitálněji. Nakonec se vám nastartuje metabolismus, zlepší se trávení, budete méně hladové a zároveň pocítíte i větší příliv energie.

Pečivo je dobré nahradit čerstvou zeleninou či zdravými tuky jako je například avokádo. Zasytí vás stejně, ale benefity jsou nepopiratelně větší.

Zdroj: https://feminity.zoznam.sk. Náhledová fotografie: Andrea Piacquadio z Pexels