7 neobvyklých pravidel, která musí dodržovat letušky: Tohle byste neměnili!

Cestovat po světě zdarma, poznávat nové zajímavé lidi a vydělávat slušné peníze je doslova vysněná práce. Letušky to však nemají zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Toto je 7 neobvyklých pravidel, která musí dodržovat letušky!

7 neobvyklých pravidel, která musí dodržovat letušky:

Letušky ani stevardi nemohou mít tetování na viditelných částech těla. To platí i pro další neobvyklé úpravy exteriéru. Dámy pracující v oblacích musí také zapomenout na piercing a odvážné účesy.

Letušky přijímají spropitné. Pokud jste se službami letušky spokojeni, určitě jí nedávejte do ruky mince nebo bankovky jako projev vděčnosti. Některé letecké společnosti dokonce zakazují zaměstnancům ženského pohlaví přijímat na palubě letadla jakékoli „drobnosti“.

Cestující nesmí na palubě letadla pít alkohol, který si sami přinesou. Pít se smí pouze alkohol nalitý letuškou. Musí zajistit, aby toto pravidlo nebylo porušeno, a pokud by to ohrozilo vaši bezpečnost, má právo odmítnout vám nalít další sklenici.

Členové posádky letadla musí umět dobře plavat. Již během přijímacího řízení musí letušky absolvovat náročné plavecké testy. Tato dovednost je nesmírně důležitá v případě, že letadlo musí nouzově přistát na vodní ploše.

Letušky musí být vždy pečlivě upravené. Líčení nesmí být přehnané a mohou být použity pouze jemné barvy. Totéž platí pro nehty.
Letušky si mohou lakovat nehty pouze béžovou, růžovou nebo červenou barvou. Líčení je na palubě letadla přísně zakázáno.

Letušky samozřejmě nemohou v práci pít alkohol. To platí i pro ostatní zaměstnance, ale letušky nesmějí konzumovat alkoholické nápoje ani po výstupu z letadla, pokud jsou v uniformě. Po skončení pracovní doby se dámy musí nejprve převléknout, protože s nápojem v ruce a v uniformě by mohly pokazit pověst letecké společnosti.

Letušky se musí neustále usmívat. Pokud se dáma neusmívá, nemá práci v letecké společnosti zaručenou. Pozitivní interakce s cestujícími je jedním z nejdůležitějších aspektů práce letušky, a k tomu patří i široký, bílý úsměv.

zdroj: funmagazin.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/StockSnap