Demi Moore a Bruce Willis každý den dokazují, že po rozvodu existuje přátelství

Dvacet let po rozchodu jsou Demi Moore a Bruce Willis opět spolu. Exmanželé společně trávili čas během pandemie koronaviru. Před lety spolu sdíleli hlubokou lásku, ale jejich cit nevydržel. Proč se rozešli, jak se jim podařilo vytvořit tzv. patchworkovou rodinu a proč jejich přátelství stále vzbuzuje úctu? 

Jak se seznámili?

Píše se rok 1987. Film Stakeout má premiéru v Los Angeles. Demi Moore se na červeném koberci objeví po boku Emilia Esteveze, Bruce Willis je jedním z pozvaných hostů. Jejich první setkání, byť náhodné, vypadá jako blesk z čistého nebe. „Myslela jsem, že je takový… blázen, ale Bruce byl tak galantní!“ Samozřejmě svým trochu hlučným způsobem, opravdový gentleman,“ píše si herečka po letech do deníku. Od první chvíle ho uchvátila, ještě tentýž večer ji požádá, aby mu na paži napsala své telefonní číslo. O něco později se Moore a Estevez rozcházejí a herečka dává Bruceovi šanci. V listopadu už tvoří jeden z nejkrásnějších a nejoblíbenějších hollywoodských párů, popsal magazín Viva!.

Jejich láska se rychle rozvíjí. Po pouhých čtyřech měsících romance se pár vezme v hotelu Golden Nugget za přítomnosti jen několika hostů. O měsíc později se znovu vezmou, tentokrát v doprovodu galaxie hvězd. Pro něj je to první manželství, pro ni druhé – Demi byla pět let vdaná za zpěváka Freddieho Moorea. O chvíli později novomanželé oznámili, že čekají dítě. 

Milostný příběh

„Naše zamilovanost se během prvního roku proměnila v úplnou rodinu,“ vzpomínala Demi Moore. Přiznává však, že teprve tehdy je zasáhla realita. „Nevím, jestli jsme se opravdu znali,“ přiznala. On je hrdina akčních filmů, ona je hvězda pozoruhodné krásy a velkého talentu. Společně tvoří pár, který Hollywood už dlouho neviděl. Po narození dcery Rumer se pár stěhuje do Idaha, aby založil rodinu mimo Hollywood.

V roce 1991 se jim narodila dcera Scout a o tři roky později Tallulah. Demi Moore je v sedmém měsíci těhotenství a fotí se nahá na obálku časopisu Vanity Fair. Zdá se, že dvojice prožívá nejkrásnější chvíle svého života. Byli na vrcholu kariéry – on měl za sebou takové inscenace jako Pulp Fiction nebo Die Hard, ona trhák Duch nebo Pár správných chlapů.

Krize ve vztahu

Až po letech se ukázalo, že jejich vztah už delší dobu neklape. Pár se snažil sladit svůj soukromý a pracovní život. Demi Moore po letech přiznala, že problémy v jejich vztahu způsobila právě přemíra povinností. Oba však chtěli vytvořit šťastný domov. Pocházeli z rozpadlých rodin, a tak chtěli, aby jejich domov byl plný lásky a rodinného tepla. Rychle se ukázalo, že když vstoupili do tohoto vztahu, věděli o sobě málo. 

Bruce chtěl být hlavou rodiny, věřil, že úlohou manželky je zůstat doma a vychovávat děti. Demi se chtěla rozvíjet a plnit si své profesní sny. „Mateřství pro mě bylo něco naprosto přirozeného, ​​jedna z mála věcí, pro kterou jsem se narodila. Pečovat o Rumer (první dcera), dávat jí lásku bez jakýchkoliv masek nebo her a cítit její opětované city ve mně vyvolalo euforii. Dva roky jsem ji nenechala samotnou ani jednu noc a celou dobu jsem ji kojila,“ popsala Demi ve své biografii.

Rozchod 

Stále častěji se v médiích objevovaly zvěsti, že to v jejich vztahu neklape a pár tráví více času odděleně. Svůj vztah se však snažili za každou cenu zachránit. Nakonec v rozhovoru pro Vanity Fair Demi přiznala: „Fámy nepřestanou, dokud se jednoho dne konečně neukáže, že ti, kteří to řekli, mají pravdu.“ V roce 1996 začala média psát o „zradách“ Bruce Williise. Takové zprávy přišly po hercově rozhovoru pro Playboy, ve kterém se podělil o své myšlenky ohledně monogamie: „Žádná žena nemůže uspokojit přirozený mužský reprodukční instinkt. Ten impuls nezmizí, ani když máte tři, deset nebo dokonce sto dětí.“

Až později se herečka pokusila slova svého manžela vysvětlit, že Willis je muž, který chce neustálou fascinaci a zkoušení nových věcí. „V podstatě si chtěl dělat, co chtěl. Bylo mu 36 let, dostaňte slávu a peníze a přesvědčte se sami.“ Nakonec se v roce 1998, po jedenácti letech manželství, rozhodl pár rozejít.

Až v roce 2019 Demi Moore odhalila důvody svého rozhodnutí. Herečka ve svých pamětech přiznala, že herec preferoval, aby trávila více času doma se svými dětmi, než aby se věnovala své kariéře. Své děti nezanedbávala, ale necítila potřebu vzdát se svých snů, protože když byla v té době na vrcholu slávy, věděla, že musí chytit svou šanci za pačesy, což se už nemusí opakovat. 

Jako přátelé

Pár se rozešel přátelsky, což bylo pro mnohé velkým překvapením. Rozvod byl uzavřen až v roce 2000. „Je to legrační, že to říkám, ale jsem na náš rozvod velmi hrdá. Myslím, že se Bruce zpočátku bál, že mu ztížím rozchod a že na něj budu promítat svůj vztek tím, že mu ztížím styk s dětmi, a že se využiju všechny triky, které páry používají jako zbraně při rozvodu. Ale já ne a on také ne.“ Demi se po rozvodu přestěhovala do ústraní. Na kontě měla brilantní filmy, mohla si dovolit odpočinout si od herectví. Zaměřila se na výchovu dcer. Po rozvodu s Brucem se však začala cítit osamělá, až upadla do hluboké deprese. To se změnilo, když potkal mnohem mladšího herce… Ale o tom až v našem příštím článku.

Zdroj: viva.pl. Náhledová fotografie: Flickr