Jana (44): Dnes jsem úspěšná podnikatelka, ale málem jsem to vzdala

Paní Jana nám píše, že její sen byl již od malička navrhovat oblečení. Dbala na to, aby byly její panenky vždy upravené, a když se naučila šít, chystala módní přehlídky nejen pro panenky a plyšáky, ale oblékala dokonce i svého čtyřnohého mazlíčka, který jí rád stál modelem. Jana se proto rozhodla, že se stane švadlenkou. A mířila vysoko. Měla v plánu, že z ní bude světoznámá návrhářka. „Vůbec jsem nestála nohama pevně na zemi. Myslela jsem, že když dokončím školu, budu slavná.“

Po ukončení školy se ale v oboru vůbec neuchytila a začala pracovat v obchodě s oděvy. Sice byla v prostředí, kde se tvořila trendy móda, ale pouze za kasou. Stále si ale tvořila své vlastní skicy a šila oblečení pro kamarádky. Život si ale představovala jinak. Ani obchodu se nijak nedařilo a stále jí snižovali výplatu. Nakonec Jana zjistila, že je těhotná s přítelem, který nakonec ze společného života vycouval. Zůstala sama s dítětem a protože partner neplatil výživné, dostala se do finančních potíží. Nikoho to ale nezajímalo.

„Jednou ráno jsem se probudila a věděla jsem, že nemám dostatek peněz, abych pro sebe a dítě nakoupila základní potraviny. Měla jsem černé myšlenky. Nakonec jsem si ale vzpomněla na svůj sen a začala jsem opět šít pro své kamarádky, tentokrát za peníze.“ Nabídky se pomalu množily a paní Jana si po letech otevřela vlastní obchod, kde tvoří originální oděvy. „Nechtěla jsem to vzdát. Chtěla jsem dokázat synovi, že vždycky se najde cesta, jak z krize ven,“ tvrdí Jana

Dnes se Jana díky internetu dostala do povědomí širokého spektra lidí a zákazníci se k ní jen hrnou. Její originální kousky představují její životní krédo, které předává dál – za všech okolností zůstat svá a nikdy to nevzdat.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek:  Pixabay.com/helpsg

Článek vychází z příběhů zaslaných našimi čtenáři. Z důvodu ochrany soukromí nebudeme uvádět skutečná jména. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Máte také nějaký zajímavý příběh? Zasílejte nám vaše příběhy na mujlife1@seznam.cz