Denní návyky způsobující padání vlasů. Děláte je i vy?

Je normální, že denně přijdeme o 50 až 100 vlasů. Kvůli špatným návykům nám ale může vypadávat mnohem více vlasů. Přejete si, aby byla vaše hříva bohatá? Vyhněte se těmto špatným návykům.

Špatná volba účesu

Sportovní copy, utáhnuté copánky a bochánky a další účesy, kde je vlasová cibulka vystavena neustálému napětí, vedou k jejímu poškození nebo oslabení. Někdy je problém tak závažný, že neustálé zatěžování dokonce trvale vlasový folikul oslabí.

Pokud to není nezbytně nutné, volte raději volnější účesy. Na noc je dobré nechat vlasy odpočinout a zvolit volný cop. Noc je právě ten čas, kdy si můžete dovolit své vlasy jen tak rozhodit na polštář a neomezovat je napínáním.

Umýváte si vlasy jednou týdně

Samozřejmě záleží na typu vlasů, ale obecně se doporučuje si vlasy mýt obden nebo alespoň dvakrát týdně. Spláchnete tak nečistoty, produkty určené k vlasovému stylingu nebo maz a zamezíte tak zbytečnému zatěžování a ucpávání vlasových folikul. Častěji umývané vlasy jsou méně náchylné k vypadávání.

Myjte si proto vlasy několikrát týdně. Vlasy náchylné k maštění je vhodné umývat denně. Vyhněte se také vlasovým produktům obsahujícím sulfáty – vysušují pokožku a zatěžují vlasy.

Dáváte si horkou sprchu

Milujete horkou koupel nebo sprchu? Fajn, ale vlasy z tohoto požitku raději vynechte. Horká voda zatěžuje a dehydratuje vlasová vlákna, podobně jako není vhodná pro vaši pokožku, kterou vysušuje. Navíc je velmi teplá voda živnou půdou pro bakterie a další nežádoucí organismy.

Vyhněte se zbytečnému zatěžování kořínků vlasů a zvolte raději vlažnou vodu. Když už bez horké lázně nevydržíte, vlasy si po dobu sprchování zakryjte ručníkem a nakonec si je opláchněte chladnější vodou.

Také si přejete mít zdravé a husté vlasy? Správnými návyky si pomůžete k vysněnému cíli.

Zdroj: brightside.me. Náhledový obrázek: od emy on Unsplash