Děti závislé na videohrách: Zoufalí rodiče najímají mistra e-sportu, aby je porazil a zničil jim herní sebevědomí

Zkušený hráč videoher neboli tzv. e-sportu z Číny se nedávno stal na sociálních sítích velmi populární, když tvrdil, že mu rodiče nejméně dvou dětí zaplatili, aby je porazil v online videohrách a rozdrtil tak jejich přehnané sebevědomí.

Videohry jsou obecně docela neškodné, pokud se hrají s mírou, ale v mnoha případech jsou dnes děti těmito vymyšlenými virtuálními světy natolik posedlé, že začnou ignorovat svůj skutečný život, školu a dokonce i své rodiny. Vrátit je zpět do správných kolejí může být skutečný problém a mnoho rodičů se uchyluje k zoufalým opatřením. 

Například v Číně někteří rodiče přihlašují své děti na tábory ve vojenském stylu, zatímco jiní používají záludnější techniky, jako je najímání zkušených hráčů, aby porazili své děti v jejich oblíbených videohrách a přesvědčili je tím, aby skončili.

Jeden takový „mistr videoher“ nedávno prozradil, že byl placen rodiči mladého hráče, aby mu „nakopal zadek“ u jeho oblíbené videohry a donutil ho zpochybnit jeho skutečné dovednosti. Podle Star Video rodiče mladého chlapce řekli, že býval vzorným studentem a poslušným dítětem až do čtvrté třídy, poté ho videohry zcela změnily.

Chlapec totiž trávil většinu svého času hraním videoher a snil o tom, že se stane profesionálním hráčem e-sportu, a bude se tak živit tím, co miluje nejvíc. Jeho rodiče to nemohli přijmout, ale ani mu to nedokázali rozmluvit, a tak se rozhodli, že ho přesvědčí někdo jiný.

E-sport neboli hraní videoher dovede stáhnout jak děti, tak i dospělé. Fotka od Erik Mclean / Pexels

Není jasné, jak se rodiče dostali do kontaktu s „profesionálním hráčem“, ale on tvrdí, že souhlasili s tím, že mu zaplatí 50 juanů (cca 160 Kč) za hodinu, aby vyzval svého syna v jeho oblíbené videohře a zcela zničil jeho důvěru ve své dovednosti. Anonymní hráč dokonce zveřejnil snímky obrazovky při rozhovoru s rodiči chlapce jako důkaz.

Zkušený hráč řekl, že hrál s chlapcem pět her během pěti hodin. V první hře si dal na čas, snažil se soupeře unavit, a pak ho v dalších čtyřech hrách rozdrtil, jak si přáli jeho rodiče. Hry byly zjevně tak jednostranné, že chlapec už nechtěl hrát, a důvěra v jeho hráčské dovednosti byla natolik otřesená, že ho rodiče dokázali přesvědčit, že by se měl více soustředit na studium, a tím si vybudoval slibnější budoucnost.

Mistr videoher tvrdil, že dosud pomohl dvěma rodinám „získat zpět“ jejich děti závislé na hraní tím, že je porazil v jejich oblíbených hrách a rozdrtil jejich sebevědomí. Dodal, že to v něm vyvolalo pocit úspěchu…

Zdroje: odditycentral.com, moretify.com. Náhledová fotografie: Amy B z Pexels