Jediný nevěstinec s mimozemskou tematikou na světě či ráj geocachingu aneb Jak prozkoumat super tajnou Oblast 51

Ať už je to skutečnost, nebo fikce, mimozemšťané jsou v Oblasti 51 velkým lákadlem pro turisty.  V roce 1996 se stát Nevada přejmenoval route 375 na „Mimozemskou dálnici“ a silnice v okolí jsou posety místy, jako je Alien Research Center a Little A’Le’Inn ve městě Rachel s přibližně 54 obyvateli.

Uprostřed pusté nevadské pouště vede k přední bráně Oblasti 51 prašná neoznačená cesta. Chrání ji jen o málo víc než řetězový plot, brána s ráhnem a zastrašující cedule o zákazu vstupu. Člověk by si myslel, že tolik mýtizovaná, přísně tajná americká vojenská základna bude pod přísnější ochranou, ale nenechte se mýlit: hlídají ji.

Kamery za branou sledují každý úhel. Na vzdáleném kopci stojí podle serveru Popularmechanics bílý pick-up s tónovaným čelním sklem, který shlíží na všechno dole. Místní říkají, že na základně znají každou pouštní želvu a zajíce, který přeskočí plot. Jiní tvrdí, že v silnici vedoucí k objektu jsou zabudované senzory…

Prošmejděte to kolem

Překvapivou zastávkou s dotazem na cestu do našeho dalšího cíle bylo Alien Center Area 51 s bonusem Alien Cathouse Borthel (nevěstinec)! Byla to roztomilá malá turistická zastávka, ze které se mému mimozemšťanům posedlým lépe točila hlava. Zdroj: twitter.com

Zkrátka více než střežený vojenský objekt s barvitou historií historek o mimozemských civilizacích a létajících talířích po dlouhá desetiletí láká zvědavce z celého světa. A v okolí Oblasti je pro ně připraveno nespočet „turistických lákadel spojených se zelenými mužíčky, alijeny neboli mimozemšťany“. Vydělat se dá na všem, na neznámu o to víc. Takže co můžete kolem Oblasti 51 zažít a vidět?

Západně od Oblasti 51 se nachází Alien Cathouse, který je inzerován jako jediný nevěstinec s mimozemskou tématikou na světě. Návštěvníky sem láká také geocaching, protože dálnice je považována za „megatrhák“ s více než 2 000 geokeškami ukrytými v oblasti.

Rovnou k základně

Pak je tu vlastní základna. Zatímco dovnitř se většina lidí nedostane, zvědaví civilisté mohou skutečně přijet k přední a zadní bráně. Místní obyvatelé vás nasměrují a webové stránky Dreamland Resort jsou skvělým zdrojem informací plným map, pokynů k jízdě a zpráv z první ruky.

Do pouště vždy připraven

Při plánování cesty do Oblasti 51 je však třeba být opatrný. Je to přece jen poušť, takže si s sebou vezměte dostatek vody, svačinu a vhodnou výbavu do horkých dnů i chladných nocí. Telefonní služby a GPS pravděpodobně nebudou fungovat, takže si připravte výtisky a skutečné mapy. Čerpacích stanic je zde málo, takže s sebou vezměte náhradní palivo a pneumatiky.

Sankce za chycení

Nezapomeňte také, že vláda ve skutečnosti nechce, abyste nahlíželi do Oblasti 51. Několik pozorovatelů-turistů potvrdilo, že byli bedlivě pozorováni nebo dokonce zastrašováni strážemi a ochrankou (včetně průletu stíhaček F-16 nad jejich hlavami). Za žádných okolností nevstupujte na zakázané pozemky, jinak vás čeká zatčení a vysoké pokuty.

Zdroj: popularmechanics.com. Náhledová fotografie: Malý penzion poblíž Oblasti 51 – Little A’Le’Inn – v Rachel, Nevada, USA. Autor: Airwolfhound – https://www.flickr.com/photos/24874528@N04/14222448874/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57848917