Děsivé odhalení: děláte to po čištění zubů? Pokud to neuděláte, zaplatíte za to

Čištění zubů patří ke klasickým ranním a večerním úkonům. Přemýšleli jste ale někdy o tom, zda si obličej myjete předtím, nebo až poté, co si vezmete do ruky zubní kartáček?

Renomovaná dermatoložka Lindsey, která na TikToku vystupuje pod přezdívkou dermguru, zveřejnila video, nad kterým se mnoho lidí pozastavilo. Souvislost mezi mytím obličeje a čištěním zubů je mnohem větší, než si mnozí z vás dříve mysleli.

Lindsey říká, že pokud si čistíte zuby poté, co jste si vyčistili obličej, ničíte si pleť. „Bakterie z úst, které se zachytí na zubní pastě, se často přenesou na obličej a způsobí akné. Navíc se s nimi do zubní pasty dostanou i chemické látky, jako je peroxid nebo fluorid,“ vysvětluje Lindsey. Její příspěvek na TikToku začali propagovat i zubaři.

@joycethedentist #duet with @dermguru #dermguru BRUSH then WASH!! #dentist #brushfirstthenwashface #dermatologist ♬ gford._ gets no maidens – $avøry-$adisticpai

Lidé byli v komentářích šokováni, protože si neuvědomovali, jaký vliv může mít zubní pasta na pokožku. Někdo poznamenal, že na souvislost přišel poté, co se mu na bradě objevily pupínky. „Pět dní jsem zkoušela opačnou metodu, a to čistit si nejprve obličej a pak zuby. Moje pleť se úplně vyhladila a všechny vyrážky z brady zmizely,“ vyjádřil se.

zdroj: TikTok, topky.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/kreatikar