Nejhrůznější zločiny spáchané na Vánoce (1): Záhadné zmizení pěti z devíti Sodderových dětí

Od muže, který si oblékl oblek Santy a krvavě řádil, až po mučení 15letého dítěte za to, že je „čarodějnice“, tyto příšerné vraždy proměnily nejkrásnější období roku v noční můru.

Pro většinu z nás jsou Vánoce tím nejkrásnějším obdobím v roce. Ale pro některé byl tento svátek poznamenán zuřivými rodinnými spory, záhadnými zmizeními a vraždami.

Mnohé z nejhorších vánočních zločinů historie se odehrály kvůli dlouhodobé osobní zášti jako v případě Bruce Parda, který se oblékl jako Santa Klaus a zavraždil po rozvodu svou bývalou manželku a osm členů její rodiny na Štědrý den v roce 2008. Pak je tu příběh Ronalda Gene Simmonse a Michele Andersonové, kteří využili vánočních setkání jako způsob, jak vzít na druhý břeh několik členů rodiny najednou, napsal portál Allthatsinteresting.com.

A zatímco některé vánoční vraždy byly vyřešeny a uzavřeny, jiné zůstávají tragickými záhadami. Dodnes nikdo přesně neví, co se stalo Sodderovým dětem, které zdánlivě zmizely z rodinného domu po požáru na Štědrý den v roce 1945.

Záhadné zmizení Sodderových dětí

Na Štědrý den roku 1945 vzplál dům rodiny Sodderových ve Fayetteville v americkém státě Západní Virginie. Když se kouř rozptýlil, George a Jennie Sodderovi zdrceně zjistili, že pět z jejich devíti dětí zřejmě nedokázalo požáru uniknout. S odstupem let však manželé nabyli přesvědčení, že jejich pohřešované děti při požáru vůbec nezahynuly.

Ačkoli po pohřešovaných dětech Sodderových, Mauriceovi (14), Martě (12), Louisovi (9), Jennie (8) a Betty (5), nebyly žádné stopy, vyšetřovatelé v domě nenašli ani jejich ostatky. A jak Jennie řekl pracovník krematoria, kosti se spalují na popel přibližně dvě hodiny. Sodderův dům hořel jen 45 minut, než plameny uhasly.

Zmizení dětí navíc provázela řada podivných událostí. Před požárem řekl jistý pojišťovací agent Georgi Sodderovi, že jeho dům vyletí do povětří, protože kritizoval Benita Mussoliniho, čímž si rozhněval italské Američany ve městě. A během požáru George zjistil, že mu chybí žebřík a ani jeden ze dvou vozů nemohl nastartovat.

Byly pohřešované Sodderovy děti oběťmi vánoční vraždy? Nebo se té noci 25. prosince 1945 stalo něco složitějšího? Odpověď dodnes záleží na tom, koho se zeptáte. George a Jennie strávili zbytek života v domnění, že jejich pět dětí bylo uneseno v rámci jakési odplaty.

Po požáru byla skutečně hlášena „zpozorování“ Sodderových dětí. Někteří místní obyvatelé se domnívají, že viděli děti pozorovat požár z projíždějícího auta, a žena, která vlastnila parkoviště pro kamiony vzdálenou 50 mil, tvrdila, že děti viděla s jakýmisi italsky mluvícími dospělými den po Vánocích.

Fotografie, kterou rodina obdržela v roce 1967 (dle jiného zdroje 1968), a o níž se domnívala, že je na ní dospělý syn Louis. Fotka od Unknown; edited slightly by Daniel Case prior to upload here / Wikimedia Commons

V roce 1968 (dle jiného zdroje 1967 – pozn.) Jennie dokonce obdržel fotografii muže, který tvrdil, že je Louis, ale snahy o jeho nalezení nikam nevedly. George zemřel tentýž rok a Jennie až v roce 1989. Od té doby tato vánoční záhada přetrvává.

O dalších „vánočních“ vraždách se dozvíte v našich následujících článcích.

Zdroj: allthatsinteresting.com. Náhledová fotografie: Thomas Ehling z Unsplash