Dokonale uklizeno po celou dobu cesty: Jak mít věci v autě spořádané?

Dlouhé cesty autem jsou dokonalou výzvou nejen co se dopravy týče. Přejete si mít vůz stále krásně uklizený? Podívejte se na vychytávky, se kterými to bude hračka.

Bez koše ani ránu

Odpadkový koš v podobě pevného igelitového pytle by na palubě rozhodně neměl chybět. Obzvláště v případě, kdy vozíte malé děti a neustále něco dobrého svačíte, jej oceníte nad zlato. Uložte jej tak, aby v případě zastávky bylo možno jej rychle popadnout a vysypat.

Na palubu jen to nejnutnější

Chystáte se autem na delší cestu? Snažte se zaplnit prostor kufru do posledního kousíčku. Na palubu si vezměte skutečně jen to, co budete nezbytně potřebovat. Z hlediska bezpečnosti je lepší, když jsou předměty umístěny v kufru. A na palubě vy vám tak měl zůstat prostor jen pro drobnosti. Hračky pro malé spolujezdce umístěte do praktického kapsáře, svačiny do příručního batohu. Toť vše. Nechte prostor auta dýchat.

Předměty umístěte do kufru. Na palubu si vezměte jen drobnosti. Fotka od AutoPhotography z Pixabay.
Předměty umístěte do kufru. Na palubu si vezměte jen drobnosti. Fotka od AutoPhotography z Pixabay.

Zlaté vlhčené ubrousky

Při cestování na delší trasy se někdy člověk cítí lepkavý. Právě zde mají skvělé využití jednorázové dětské vlhčené ubrousky, které dokáží divy nejen s oblastí hygieny rukou, ale vyčistí téměř vše! Povedlo se malému členu posádky zašpinit okno? Nejprve je otřete ubrouskem. Podobně vyčistíte všechny plasty v interiéru.

Priority nahoru

I při balení věcí do kufru již přemýšlejte o tom, které z nich budete používat nejdříve. Určitě se vám nebude chtít přeskládat celý zavazadlový prostor. Proto si nejnutnější věci umístěte vždy nahoru. Po jejich použití je přehledně vraťte na své místo. Nezapomeňte, že lékárnička by měla být stále po ruce.

Úložné boxy

Jestliže jezdíte na pravidelné výjezdy za prací nebo cestováním, popřemýšlejte, zda by se k vám nehodily úložné boxy nebo další možnosti, jak třídit zavazadlový prostor auta účelně a přehledně.

Když je auto uklizeno, posádka je v pohodě. Vše ihned najdete, nic se neztrácí. Cesta příjemně ubíhá.  

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Pexels z Pixabay.