4 zbrusu nové účinné metody, jak přestat kouřit

Zanechat návyku, na který jsme po dlouhá léta přivykli, není snadné. Kromě tradičních metod, které jste již pravděpodobně vyzkoušeli, vám nabízíme nové pohledy na věc. Zkusíte svůj problém jednou pro vždy vyřešit?

Nastal správný čas

Čtete si tento článek? V tom případě jste udělali první krok. Právě nyní nastal ten správný čas ke změně vašeho života. Odhodlali jste se říci ne hned několika zdravotním potížím, které na kuřáky čekají. Říkáte jasné NE nádorům, respiračním a kardiovaskulárním onemocněním, žaludečním poruchám, neplodnosti, riziku cukrovky i onemocnění ledvin. Gratulujeme, jdete správným směrem.

Klíč k úspěchu

Právě držíte v rukou klíč k vaší budoucí psychické i fyzické pohodě. Jaká je vaše motivace pro ukončení kouření? Jsou to mimo zdravotní následky i důvody finanční? Odpovězte si, co je vaším hnacím motorem pro změnu.

Nové metody, jak s tím nadobro skoncovat

Nové výzkumy prokazují, že zatočit s cigaretami můžete pomocí jednoduchého doplňku stravy – hořčíku. Právě hořčík je schopen přirozeně snížit chuť na nikotin, protože ovlivňuje aktivitu důležitých NMDA receptorů.

Hořčík je skvělý způsob, jak začít. Kromě tradičních postupů ale můžete vyzkoušet i hypnoterapii. Podle nedávných průzkumů se ukázalo, že hypnoterapie snižuje chuť na cigaretu, a že lidé, kteří si touto metodou prošli, se až na 12 měsíců zcela vzdali kouření. Skvělé, nemyslíte?

Že hypnóza není nic pro vás? Třeba vás nadchne akupunktura. Právě tato odnož tradiční čínské medicíny vede ke snížení chuti na cigaretu. Pomocí zavedení jemných jehliček do strategických oblastí se tak můžete trvale zbavit nutkání kouřit.

Začněte nový život bez cigaret.
Fotka od Eli DeFaria z Unsplash.

Kromě výše zmíněných postupů se můžete dát i cestou fytoterapie – některé rostliny totiž přirozeně odvádějí z těla toxiny a čistí orgány. Pomoci vám může třeba stévie, třezalka tečkovaná, nebo kořeny kudzu. Právě tyto rostliny pomáhají také snížit chuť na cigaretu.

Zdroj: www.santemagazine.fr. Náhledový obrázek: Racool_studio z Freepik