Domácí úkol z matematiky žákyně (8) lidi úplně zmátl: Dokážete to vyřešit?

Matematika může být pro mnoho lidí nepříjemná. Obvykle se však dá předpokládat, že domácí úkoly pro osmileté dítě by neměly být pro nikoho problém. O to překvapivější byla Dusty Sappingtonová, která se o matematickém problému své dcery Izzy zmínila v příspěvku na Redditu. Znění problému bylo následující: Janell měla patnáct kuliček. O některé z nich přišla. Kolik kuliček má teď?

Několik uživatelů se ji snažilo vyřešit, ale žádný z nich nedokázal přijít s přesvědčivou odpovědí. „Nemyslím si, že je to správná otázka pro dítě ve třetí třídě,“ napsal jeden z komentátorů. Matka později uvedla, jaká měla být správná odpověď. „Údajně měli studenti přijít s vlastní odpovědí. Dcera odpověděla otazníkem a učitelka to uznala.“

Sappingtonová si nebyla jistá, zda se úkol nedostal do učebnice omylem. „Abych byla upřímná, nejsem si jistá, jestli to bylo vytištěno omylem, nebo jestli to byla otázka, která měla prověřit její znalosti, které získala v minulosti,“ dodala. Je matkou třeťáka, takže za ta léta zažila spoustu domácích úkolů. „U mnoha z nich se naše rodina smála absurditám, drbala se na hlavě a příliš spoléhala na Google,“ dodala.

zdroj: Indy100, Titulní obrázek: Pixabay.com/geralt