Hranolky, míchaná vajíčka či křupavá slanina z vaflovače? Ano, výsledek je neuvěřitelný a bez oleje

Váš vaflovač, popřípadě i toastovač, umí víc než jen péct vafle, respektive toasty. Přinášíme vám několik způsobů, jak tohoto domácího pomocníka využít v plné síle několikrát za týden k přípravě chutné snídaně, oběda i večeře.

Najdete je v mnoha domácnostech: vaflovače. Vafle – původně belgická sladká svačina z vaflového těsta opravdu chutná. Většina lidí však své stroje vyhrabe z nejtemnějšího rohu kuchyňské linky, až když se venku podezřele ochladí. V teplých dnech jej ale využijete také a především bez dlouhého prskání oleje na pánvi.

Míchaná vejce z vaflovače

Co takhle třeba míchaná vajíčka z vaflovače? Vajíčko tak získá legrační tvar a smaží se rovnoměrně ze všech stran, aniž byste ho museli obracet.

Quesadillas z vaflovače

Quesadilla je dokřupava zapečená tortilla. Se směsí kuřecího masa a avokádovou salsou potěšíte touto rychlou večeří celou rodinu. Maso, sýr a omáčky dle vašeho výběru na tenké placce, další navrch a zavřete vaflovač. Po několika minutách je vaše mexické jídlo dokonale připravené a má také zábavný vaflový vzor.

Slanina z vaflovače

Trouba? Stolní gril? Kdo to potřebuje, když máte vaflovač. Napněte slaninu na plotýnky, zavřete a po pár minutách si vychutnejte dokřupava upečenou masitou pochoutku.

„Chudý rytíř“ á la francouzský toast

Klasika, když máte doma starší chleba či žemli, a nevíte co s ním. Jednoduše smíchejte vejce, mléko, cukr a špetku soli, do směsi ponořte chléb a vložte do vaflovače. Už nikdy nebudete mít francouzské toasty tak dokonale smažené z obou stran.

Recept podle našich babiček:

Na plátky nakrájené pečivo namažeme povidly či džemem a vždy dva krajíčky slepíme k sobě. Do hlubokého talíře vlijeme mléko, rozklepneme vejce, přisypeme vanilkový cukr a mletou skořici. Vše prošleháme. Po usmažení z obou stran ve vaflovači podáváme posypané skořicovým cukrem.

Hranolky ve vaflovači

Přiznejme si, že jsme byli ohromeni, když jsme viděli tento obrázek. Do značné míry je toto ale nejtěžší disciplína, kterou lze s vaflovačem podniknout. Nasypte hranolky do vaflovače, přitlačte a po několika minutách si vychutnejte neuvěřitelnou vůni smažených křupavých bramborových hranolků…a bez použití kapky oleje.

Zdroj: www.maennersache.de, www.twitter.com. Náhledová fotografie: Getty Images