Nezdravá strava může znamenat dlouhodobé problémy se srdcem

 Jíst nezdravou stravu od mladého věku může vést později k srdečním onemocněním. Zejména, pokud vaše strava obsahuje tučné potraviny, uzeniny, smažená jídla a sladké nápoje. 

Vědci zjistili, že ti, kteří se nezdravě stravují, mají o 38% vyšší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, včetně infarktu a mrtvice než ti, kteří dávají přednost zdravé stravě. 

Zdravá strava jako řešení

Dieta je jedním z aspektů rizikového životního stylu. Lidé s nezdravou stravou mají často problémy s krevním tlakem, vysokým cholesterolem a cukrovkou. Kvůli tomu jsou zároveň ohroženi srdečními chorobami a mozkovou mrtvicí. Také kouření a nadváha zvyšují riziko srdečních onemocnění. 

Jakmile si člověk se srdečními chorobami osvojí zdravý životní styl, projeví se to pozitivně na jeho zdraví. Zlepší se výsledky srdečních testů, sníží se krevní tlak a zlepší se hladiny lipidů nebo cholesterolu. 

Lékaři doporučují zaměřit se zejména na tyto potraviny: 

· čerstvé ovoce a zeleninu 

· zdravé tuky 

· menší množství ryb, drůbeže, fazolí a vajec 

· menší množství mléčných výrobků 

Fotka od Devon Breen z Pixabay 

Začněte hned

Čím dříve začnete jíst zdravěji, tím lépe. Lékaři doporučují konzumovat zejména rostlinnou stravu, omezit maso a sladké nápoje. I když již máte srdeční onemocnění, nikdy není pozdě změnit své stravovací návyky a životní styl. 

Zdroj: medicaldaily.com, Náhledový obrázek: (Joenomias) Menno de Jong z Pixabay