Igor Girkin byl jeden z nejhorších ruských šovinistů a terorista

Igor Girkin, známý také pod pseudonymem Igor Strelkov, je ruský vojenský velitel a politik. Od roku 2014 je výraznou postavou dění kolem konfliktu na východní Ukrajině.

Je to ten nejhorší z nejhorších ruských šovinistů. Je to militaristický genocidní iredentista, který chce vyvraždit každého, kdo se nechce podřídit Rusku, a chce dobýt a plně rusifikovat všechna území, která kdy byla pod ruskou nadvládou.

Je to také terorista a je na to hrdý. Jeho nejslavnějším činem byl teroristický útok na Slavjansk v roce 2014. V dubnu téhož roku vedl FSB schválený teroristický útok na ukrajinské město Slavjansk, město, které nikdy nebylo proruské, město, které je administrativně součástí Donbasu, ale kulturně se od něj velmi liší, město, které bylo vždy pevně ukrajinské.

Girkin vedl smečku ozbrojených teroristů do Slavjansku, kde se zmocnili některých administrativních budov a tam terorizovali neozbrojené administrátory a některé studenty, kteří šli právě kolem. Girkin osobně mučil a zavraždil několik neozbrojených civilistů, čímž se hrdě chlubí na svém telegramovém kanálu. Na tyto lidi se zaměřil jen proto, že nebyli Rusové. Zaživa vykuchal člověka jen proto, že měl ukrajinskou vlajku. Je na to nesmírně hrdý a často se tím chlubí.

Girkin má citovou vyspělost ranného teenagera. Už nějakou dobu sleduji jeho telegramový kanál a jeho příspěvky, bez ohledu na téma, mají společnou nit. Tou společnou nití je, že všichni ostatní jsou idioti, ale on je pramen moudrosti. Často píše o ostatních lidech a používá urážky jako retard, idiot, debil, bezmozek, ale on sám, ten byl obdařen veškerou chytrostí a moudrostí tohoto světa a ví všechno. Číst jeho příspěvky je tak zábavné, že vás to vrátí do doby vašeho raného dospívání, kdy vám rodiče dali večerku v devět večer a vy jste byli úplně rozzuření, protože dva vaši kamarádi měli večerku v deset večer a mysleli jste si, že jste naprosto staří a dost zodpovědní na to, abyste mohli zůstat venku do deseti s kamarády, ale vaši idiotští rodiče ničemu nerozuměli, nic nevěděli a trvali na té pitomé večerce v devět večer. To je jeho emocionální rozpoložení, je jako puberťák, který si myslí, že všechno ví, a všichni ostatní jsou v jeho očích hloupí a nic neví. Bylo by to naprosto k popukání, kdyby to nebylo tak děsivě zlé.

Když v roce 2014 přišla do Slavjansku ukrajinská armáda, Girkin utíkal jako zajíc, boj s vojáky mu nebyl po chuti, mnohem raději bojoval s neozbrojenými úředníky a studenty univerzity, které mohl beztrestně mučit a vraždit.

Girkin byl také tím, kdo sestřelil civilní letadlo, nechvalně známý malajsijský let 17. Zatím se k tomu nepřiznal, myslím, že ví, že přiznání k tomuto teroristickému činu by pro něj nemohlo být dobré ani v Rusku. Ale existuje dost důkazů, aby ho za to každý soud odsoudil.

Zrovna nedávno Girkin nadával mobilizovaným lidem v Rusku, kteří si stěžovali na špatnou výstroj vydávanou ruskou armádou. Řekl, že když jeho smečka teroristů v roce 2014 vyrazila do Slavjansku, neměla neprůstřelné vesty, jen plátěné uniformy a ruční zbraně. Girkina nenapadlo, že Rusové, kteří jsou v těchto dnech mobilizováni, jsou posíláni bojovat proti dobře vybaveným a vycvičeným ukrajinským vojákům, a ne proti neozbrojeným kancelářským pracovníkům a vysokoškolským studentům, jako to dělal on. Budou také bojovat proti dobře vyzbrojenému a vycvičenému ukrajinskému letectvu, nikoliv střílet rakety na civilní letadla, jak to dělal on.

Skutečně děsivé je, že Girkin nebyl v Rusku žádným vyvrhelem. Asi čtvrtina ruské populace je v plném společenství s Girkinem. Čtvrtina Rusů k Girkinovi vzhlíží, chce ho napodobovat, řídit se Girkinovými zvrácenými myšlenkami. Girkin je nejviditelnějším symptomem ruské kolektivní nemoci. Je největším hnisajícím vředem na kolektivním těle ruského národa. Čtvrtina Rusů je jako on. Zbytek se tváří, že se nic neděje.

Proto si myslím, že Rusko už nikdy nebude normální zemí. Rusko bude vždycky zaostalým barbarským zapadákovem, zkorumpovaným násilnickým hnízdem alkoholem živených genocidních sklonů, kterým se vyhýbá každý člověk se špetkou lidské slušnosti. Protože je plné lidí, jako je Girkin, žádný slušný člověk se nikdy nebude chtít k Rusku přiblížit.

Girkin byl nakonec zatčen letos v srpnu.

zdroj: Quora, The Guardian, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Dom kobb – Own work, CC BY-SA 4.0