Jak nosit dámský klobouk, abyste v něm vypadala dobře

Když se podíváte na filmy z třicátých let minulého století, tak v nich snad každá žena má na hlavě klobouk. Vyjít ven bez klobouku v té době bývalo nemyslitelné. Doba se změnila a klobouky se již tolik nenosí. Přitom se ale jedná o velmi zajímavý doplněk ženské módy, který činí ženu atraktivnější. Musí se ale umět nosit. Jak na to?

Letní klobouky

Ideálním časem na nošení klobouků jsou horké letní dny. Klobouk, zvlášť ten se širokou krempou, chrání před ostrými slunečními paprsky, vytváří stín a pokožka na obličeji tolik netrpí. UV záření ji totiž může poškodit a způsobit i předčasné stárnutí a vznik vrásek. Nejen na mořskou pláž si lze na hlavu dát slaměný klobouk. Když ho doplníte rozevlátými šaty, budete mít zaručený úspěch.

Pokud nechcete přímo slamák, tak klobouk na léto volte ve světlejších odstínech. Hodit se bude krémový, smetanový, bílý nebo světle hnědý. Zajímavě bude na něm vypadat stuha odlišné barvy. Vždy byste ale měly dodržet vhodnou proporci, aby klobouk nebyl větší nebo menší, než by bylo pěkné. Pak byste totiž kýžené efektu nedocílily.

Pánský klobouk na dámské hlavě

V posledních letech si ženy oblíbily nosit pánský typ klobouků. Kupodivu jim hodně sluší. Ale zase to chce vyhmátnout správné oblečení. Dobře se bude vyjímat kombinace rozevlátých letních šatů nebo sukně s tričkem, džínové bundičky a pánského klobouku. Nezapomeňte na stylové sandály nebo tenisky.

Klobouk z plsti v zimě zahřeje

Oblíbenou zimní pokrývkou hlavy je tradiční pletená čepice. Většinou s ní neuděláte módní faux pas. Když si ale vyberete klobouk z plsti, zahřeje vás, ještě navíc dodá na atraktivnosti. Samozřejmě, že si k němu nemůžete obléct lyžařskou bundu a sportovní obuv. Vhodnější bude vlněný kabát a kožené kozačky. Tímto outfitem vyniknete z davu.

Líbí se vám klobouky jako módní pokrývka hlavy?

zdroj: redakce, Michaela R., stylishlyme.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/melancholiaphotography