Nejlepší sexuální poloha pro ženy podle nových výzkumů: Orgasmus na počkání podle krve

Přestože by sex neměl být jen snahou dotáhnout to do „finále“, každý se chce dopracovat k příjemnému pocitu – orgasmu. U žen je to složitější, ale jedna sexuální poloha by mohla výrazně pomoci!

Podle soukromé gynekologické kliniky New H Medical v New Yorku je nejúčinnější polohou misionářská, ale s polštářem umístěným pod pánví ženy, jak píše irský web Independent. Studie byla provedena pomocí ultrazvukového skeneru, přičemž výzkumníci zkoumali dobrovolnický pár, který měl sex v pěti oblíbených polohách po dobu 10 minut. Poté vědci zkoumali, která poloha byla nejúspěšnější při stimulaci průtoku krve v klitorisu.

Důležitý je průtok krve

Dr. Kimberley Lovieová, výzkumná lékařka z New Yorku, která vedla studii, napsala: „Výhody různých koitálních pozic jsou popsány v mnoha časopisech, knihách a veřejných fórech. Je však málo vědeckých výzkumů, které by hodnotily souvislost mezi různými sexuálními polohami a jejich schopností vyvolat ženský orgasmus. Cílem bylo porovnat průtok krve klitorisem před a po pohlavním styku v každé z pěti pozic po určitém časovém období. „

Fotka od W R z Pexels

Tato poloha NE

Dr. Lovieová zároveň prozradila, která poloha je při milování nejhorší, resp. při které je nejmenší pravděpodobnost dosažení ženského orgasmu. „Poloha zezadu, kdy žena klečí a muž je za ní, vytváří nejmenší množství přímého kontaktu s klitorisem a vedla k zanedbatelnému zvýšení průtoku krve ve srovnání s polohami tváří v tvář,“ dodala odbornice.

Takto ženský orgasmus nevypadá

Tento výzkum následuje po jiné studii, která také zkoumala ženský orgasmus, ale přišla na zajímavé zjištění. Pokud žena „sténá“, neznamená to, že dosáhla vrcholu. Odhalili to vědci z kanadské University of Ottawa, kteří se podívali na různé tělesné projevy, vyskytující se během ženského orgasmu, včetně „trhaného/mělkého dýchání“, „zvýšeného krevního tlaku“ a „návalů horka“. Identifikovali však i některé běžně nepochopené pocity, které navzdory všeobecnému názoru nejsou přítomny.

„Doporučujeme, aby bylo „sténání“ natrvalo odstraněno ze seznamu projevů, který údajně nastává, když žena dosáhne orgasmu,“ uvedla studie publikovaná v časopisu The Journal of Sexual Medicine a dodala, že ženský orgasmus je „slabě pochopeným aspektem ženské sexuální reakce.“

Zdroj: www.independent.ie, https://vysetrenie.zoznam.sk. Náhledová fotografie: lookstudio z Freepik