Jaro ve znamení očisty těla: Vše, co potřebujete vědět o jarním detoxu

Jarní detox si již našel své pevné místo v životech mnohých z nás. Kdo by si nepřál se alespoň jednou ročně důkladně zbavit škodlivých látek, které se v našem těle usazují? Zbavte se bolestí hlavy, akné a vyrážek, vypadávání vlasů nebo zácpy. Poradíme vám, jak na to.

Co si od toho slibujete

Máte v plánu pomocí detoxikační kúry zhubnout? V tom případě vás bohužel zklameme. Je možné, že úbytek váhy budete pozorovat, k hubnutí však tento proces neslouží. Mít o pár kilo méně je vhodné pomocí stálé změny stravy a denních režimových návyků. Detox je jednorázová akce, která vám napumpuje energii do žil a zbaví vás toxických látek v trávicím traktu.

Ostropestřec mariánský – známý pomocník

Před tím, než se pustíte do očisty, začněte pomalu. Pořiďte si olej z ostropestřce mariánského a dávejte si pravidelně lžičku denně. Bylina je známá pro své detoxikační účinky, pomáhá udržovat zdravá játra a eliminovat žlučové kameny.

Jdeme na to

Týden si již dáváte ostropestřec? Výborně. Můžeme přejít k samotnému detoxu. Hlídejte si, abyste denně vypili nejméně 2 litry čisté pramenité vody. K detoxikačním procesům se uchylte nejlépe během víkendu, kdy budete mít možnost si připravovat zdravé zeleninové šťávy.

Základem úspěchu je alespoň na 2 dny kompletně změnit svou stravu. Pomocí obyčejné mrkvové šťávy s kapkou olivového oleje do vašeho těla najednou doputuje celá řada vitamínů, naopak toxické látky usazené ve střevech se odporoučejí k odchodu. Vhodná je i další kořenová zelenina, kopřiva nebo okurka.

Fotka od Josh Millgate z Unsplash.

Kromě zeleninových šťáv konzumujte i přírodní antioxidanty, jako je medvědí nebo klasický česnek, listová zelenina a jablka.

Postačí dva až tři dny syrové stravy s dostatkem zeleninové šťávy, a vaše tělo bude nabuzeno pro jarní období. Dopřejte si jarní detox i vy.

Zdroj: healthyliferedesign.com, Náhledový obrázek: Alexander Mils z Unsplash.