Vypěstujte si zeleninu z odřezků z kuchyně. Na nové porce se můžete těšit během pár dní!

Všichni víme, jak zdravá je konzumace čerstvé zeleniny. Dnes vám nabídneme pár tipů, jak si vypěstovat vlastní zeleninu. Postačí vám k tomu obyčejné odřezky z vaší kuchyně.

Česnek

Je pravděpodobné, že vám při vaření zbyde nějaký ten stroužek česneku. Byla by věčná škoda jej vyhodit a nevyužít sílu přírodního antibiotika a antivirotika ve svůj prospěch. K tomu, abyste si vypěstovali vlastní česnek, vám přitom stačí velmi málo. Položte stroužek česneku do trochy vody a položte jej na světlé místo, ideálně na parapetu. Už po třech týdnech se dočkáte krásné natě, kterou můžete použít do pomazánky na chléb.

Římský salát

Oblíbený zdroj vitamínů B a C, ale i železa či vlákniny, si můžete vypěstovat i doma. Bude vám k tomu stačit spodní část římského salátu, kterou vložíte do vody nebo rovnou do zeminy a postaráte se, aby měla stálý přístup k čisté vodě. Už za pár týdnů se můžete těšit na nové listy.

Mrkev, celer, petržel

Zůstal vám vršek mrkve nebo další kořenové zeleniny? Položte jej do vody a vodu pravidelně vyměňujte. Už během několika dnů se můžete těšit na krásně zelenou nať, kterou si nakrájíte do polévky nebo salátů. Podobným způsobem se můžete postarat i o čerstvou potravu pro vaše králíčky či morčata. Byla by věčná škoda tyto užitečné zkrojky vyhodit.

Podobně si můžete vypěstovat také zázvor, pórek, nebo třeba jarní cibulku.

Bazalka

Zakročte dříve, než se z bylinky, kterou jste si donesli z obchodu domů, stane uvadlá květina. Odstřihněte stonky společně s listy a položte je do sklenice s vodou. Bylinka zapustí kořeny a vy si ji můžete znovu zasadit, nebo alespoň prodloužit její čerstvost.)

Zdroj: www.mejorconsalud.as.com. Náhledový obrázek: Gettyimages