Jennifer Aniston trpěla roky nespavostí a náměsíčností. Byla tak vyčerpaná, že požádala o pomoc

Vypadá stále mladě a svěže, ale málokdo ví, že už desetiletí bojuje s problémy se spánkem. A problémem u ní není jen nespavost, ale i náměsíčnost. 

„Začalo to někde kolem třicítky, ale následků nedostatku spánku si nezačnete všímat, když jste mladší,“ přiznala Anistonová. Její problémy se natolik zhoršily, že vyhledala odbornou pomoc. Namísto léků však sáhla po kombinaci zdravá strava, méně stresu a více cvičení. A zafungovalo to. I když občas ještě pár nocí nespí klidně.

Jennifer Anistonová tvrdí, že už dlouho trpí problémy se spánkem. Třiapadesátiletá hvězda řekla magazínu People, že ji to trápí už desítky let.

„Je to trochu těžké určit, protože si myslím, že když jsme mladí, tak když nespíme, říkáme si ‚aha, cítím se skvěle‘. Můžete spát dvě hodiny, tři hodiny, čtyři hodiny a necítíte ty dopady,“ řekla Anistonová pro portál Healthline.

Vtipkovala však, že nahromadění „té veškeré domýšlivosti v průběhu let“ ji nakonec dostihlo ve třiceti, a vážně dodala, že pokud nemá dostatečné množství spánku, tak nefunguje. „Neměla jsem motivaci cvičit, neměla jsem chuť zdravě jíst, zato jsem měla mozkovou mlhu a nemohla jsem se učit texty,“ přiznala Anistonová.

Problémy se projevovaly spánkovou úzkostí, chozením ve spánku a v poslední době nespavostí, kvůli které počítá minuty, kdy se jí nedaří usnout. „A čím víc se tím trápím, tím hůř se mi usíná,“ řekla. To je vidět i v jejích reklamních spotech pro kampaň Seize The Night and Day, která se snaží přimět lidi trpící nespavostí si říci o lékařskou pomoc.

Podle webu Fierce Pharma jsou údajně spoty s názvem „Time is a Construct“ oskarového režiséra a herce Taiky Waititiho spojeny s novým přípravkem na spaní na předpis od společnosti Idorsia.

Po letech zkoušení „všeho pod sluncem“, od počítání kroků k posteli a čar na stropě až po kontrolu teploty v ložnici a další, se Anistonová nakonec rozhodla vyhledat pomoc lékaře.

Mýty o spánku, které vám brání v kvalitním odpočinku

Anistonová řekla časopisu People, že nakonec kvůli nespavosti vyhledala lékařskou pomoc a nyní používá cviky, jako je protahování a jóga před spaním, aby se uvolnila, a také se snaží, aby „čas spánku byl každou noc stejný, což je pro nás herce náročné, protože pokud natáčíme film, je rozvrh různý“.

Zdroje: edition.cnn.com, healthline.com, people.com. Náhledová fotografie: Angela George / Wikimedia Commons