Aloe Vera, zelený poklad na poli kosmetiky a stravy

Aloe Vera je rostlina s takřka zázračnými schopnostmi. Její blahodárné účinky již před tisíci lety objevili starověcí Egypťané, kteří ji nazývali krví bohů.

Staří Mayové ji zase označovali jako pramen věčného mládí. V dnešní době můžeme výtažek z Aloe Vera nalézt nejen ve zdravotnictví, hojně se využívá i v kosmetice či jako doplněk stravy.

Aloe Vera jako pomocník proti nemocem

Svou sílu ukrývá rostlina v podobě gelu uvnitř listů. Ten je bohatý na vitamíny A a C, minerály, aminokyseliny, enzymy, mastné kyseliny, steroly a polysacharidy. Díky tomuto složení slouží jako výborný detoxikační prostředek. Nejčastěji se používá ve formě tablet nebo kapslí, kdy zároveň funguje jako posilovač imunitního systému. Pokud máte problém se zažíváním, stoprocentní šťáva jej dokáže zahnat. Nadýmání, zácpy či třeba průjem není pro Aloe Vera žádný problém.

Fotka od Дмитрий Дмитрий z Pixabay

Neztratí se ani v kosmetice

Použít se dá i jako pleťové tonikum. Vhodné je pro léčení drobných popálenin a povrchových ran, na zklidnění pokožky a akné. Není se tedy čemu divit, že se hojně používá v kosmetickém průmyslu, kdy jej výrobci přidávají do krémů a odličovacích prostředků. Aloe totiž zabraňuje vzniku vrásek, napomáhá k tvorbě kolagenu a chrání citlivou pokožku před zarudnutím nebo podrážděním.

Vědecké studie prokazují, že pokud ženy pravidelně užívají jednu lžičku denně, výrazně se jim zlepší pleť. Mimo jiné také zabraňuje vypadávání vlasů!

Zdroj: healthline.com, náhledový obrázek: Madison Inouye z Pexels