Mytí masa před vařením je chyba, která vás může stát zdraví. Proto byste to nikdy neměli dělat

Odborníci nedávno vydali varování pro všechny, kdo myjí maso před jeho tepelnou úpravou. Často to zůstává nepovšimnuto, ale během přípravy můžete udělat opravdu mnoho chyb, na které si musíte dát obrovský pozor.

Mnoho z nás dělá při manipulaci s masem chyby. Při přípravě kuřete ho většina z nás před vařením omyje pod tekoucí vodou. Naším cílem je odstranit bakterie a mikroby, které jsou na mase, ale to je velká chyba. Když myjeme kuře ve dřezu, rozprašujeme bakterie všude kolem, na sebe, na nádobí a na všechny předměty kolem nás. A než se mikrobů v mase zbavíme, přesuneme je jinam.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv FDA doporučuje syrové maso před manipulací s ním nemýt. Bakterie se přenášejí na odkapávače nádobí, prkénka na krájení a další předměty, které přicházejí do styku s potravinami. Právě ty mohou později způsobit otravu jídlem. Podle odborníků by smažení, vaření nebo pečení mělo zničit všechny bakterie na kuřeti. Po manipulaci se syrovým masem si důkladně umyjte ruce v teplé mýdlové vodě.

Ačkoli se tedy mytí masa může zdát jako velmi dobrý nápad, ve skutečnosti je lepší se mu vyhnout.

zdroj: dran.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/BlackRiv