Pánové dávejte pozor. Třetina žen chodí na rande jenom proto, aby se najedly zdarma

Nová studie zveřejněná v pátek v časopise Society for Personality and Social Psychology zjistila, že čtvrtina až třetina heterosexuálních žen šla na rande s mužem, o kterého neměly zájem – jen se najíst zdarma.

Dvě studie, první provedená s 820 ženami a druhá s 327, se ptaly účastníků, že kdyby šli na rande jen proto, aby dostali jídlo zdarma: 23% žen se připojilo v první studii, 33% k druhé.

V první studii bylo přijato 820 žen, přičemž 40% uvedlo, že jsou svobodné, 33% vdané a 27% uvedlo, že jsou v závazném vztahu, ale nejsou vdané. Z nich 85% uvedlo, že jsou heterosexuální a byli zaměřeni na tuto studii.

Ženy odpověděly na řadu otázek, které měřily jejich osobnostní rysy, přesvědčení o genderových rolích a historii jejich jídelníčku.

23% žen v této první skupině uvedlo, že by šli na rande pouze na pozvání do restaurace. Většina z nich tak činila příležitostně nebo zřídka. Ačkoli ženy, které se zapojily na rande při jídle, věřily, že je to přijatelnější, většina žen věřila, že hovory při jídle jsou extrémně až středně nepřijatelné.

Druhá studie analyzovala podobný soubor otázek 357 heterosexuálních žen a zjistila, že 33% se zapojilo do rande s jídlem. Je však důležité poznamenat, že ani jedna z těchto studií neobsahovala reprezentativní vzorky žen, takže nemůžeme vědět, zda jsou tato procenta pro ženy obecně přesná.

U obou skupin měli ti, kteří se přiklonili na rande při jídle, vyšší skóre v osobnostních rysech „temné triády“.

„Několik temných rysů bylo spojeno s klamavým a vykořisťovatelským chováním v romantických vztazích, jako jsou sexy na jednu noc, předstírání orgasmu nebo posílání nevyžádaných sexuálních obrázků,“ říká Collisson.

Collisson a Harig uvedli, že se začali zajímat o téma rande při jídle poté, co si o tomto fenoménu přečetli ve zprávách.

Výzkumníci – Brian Collisson, Jennifer Howell a Trista Harig z Azusa Pacific University a UC Merced – také poznamenali, že ženy, které cítily, že randění kvůli jídlu je společensky přijatelné, s větší pravděpodobností vykazují „temnou triádu“ osobnostních rysů. To je „psychopatie, machiavellianismus a narcismus“ pro ty, kteří nemají doktorát z psychiky.

Kromě egoismu (se stranou lanýžových bramborových kaší) Collisson řekl, že volající se s větší pravděpodobností zapojí do „sexu na jednu noc, předstírajíci orgasmus nebo posílají nevyžádané sexuální obrázky.“

zdroj: NYpost.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/beauty_of_nature