Káva bez sklenice vody, rychlé ráno bez snídaně a večer s telefonem: Jaké obyčejné návyky způsobují ranní únavu?

Spoustu našich návyků máme v sobě už natolik zakořeněné, že nás ani nenapadne se zamyslet, jestli nám vlastně neškodí. Ve skutečnosti spousta z nás každé ráno bojuje s únavou, přitom den co den děláme špatná rozhodnutí, kterými si svůj nedostatek energie způsobujeme sami. Jaké to jsou?

Dopřáváte si kávu, ale zapomínáte na vodu

Ranní káva je oblíbený rituál mnohých lidí, kteří si myslí, že jim pomůže perfektně nastartovat den, a to i když máte za sebou probdělou noc. Ve skutečnosti je to právě voda, která vás dokáže správně nakopnout, jelikož jste po noci dehydrovaní. Pokud si dáte ráno kávu a málo nebo žádnou vodu, pak není možné, aby vám káva dokázala pomoci a účinek je přesně opačný.

Vystřelíte z postele a nemáte chvíli pro sebe

I když je občas těžké správně si zorganizovat čas, i ráno byste si měli najít chvíli pro sebe. Probouzet se pomalu, přečíst si pár stránek knížky nebo se protáhnout. Když po zazvonění budíku okamžitě vystřelíte z postele, nejspíš to na vás brzy dolehne a budete neskutečně unavení.

Foto z Unsplash

Přeskakujete snídani

Snídaně je základ dne. I když možná ráno nemůžete nic pozřít, měli byste se nasnídat hned po tom, co přijdete do práce. Přeskakovat snídani byste rozhodně neměli, riskujete tím onemocnění slinivky nebo cukrovky, které s sebou nesou doživotní následky.

Trávíte hodně času doma 

Pobyt venku na čerstvém vzduchu vám prospěje víc, než si myslíte. Ve skutečnosti může dokonce ovlivnit i váš následující den. Pokud trávíte hodně svého času doma nebo v kanceláři, můžete se cítit více unavení a pociťovat nezájem směřující k činnostem, které vás dříve bavily.

Před spaním používáte technologie

Jen málo co vás dokáže přirozeněji připravit na spánek, než dobrá kniha, která vás postupně odvede do říše snů. Pokud před spaním trávíte svůj čas u obrazovky, pocítíte to i následující den při vstávání. Kromě samotné obrazovky telefonu, počítače nebo televize vás velice ovlivňuje i obsah v nich. Nedívejte se večer na negativní zprávy o válce, nesledujte horory a zkrátka nepouštějte do vaší mysli negativní věci, které ovlivní váš spánek.

Zdroj: bustle.com, Náhledový obrázek: Unsplash