Kdo zabil Bellu a ukryl v dutině stromu? Nápisy s dotazem na vraha ženy se objevují dodnes

V dubnu roku 1943 se čtyři kluci, Robert Hart, Thomas Willetts, Bob Farmer a Fred Payne, potulovali po soukromých lesích nedaleko vesnice Hagley v anglickém Worcestershire. Hledali ptačí hnízda, ale místo toho objevili ve vykotlaném jilmu hrůznou věc.

Kostlivce – ženu v konečném stádiu rozkladu, nacpanou do dutého kmenu jilmu horského.

Jakmile se na místo dostala policie, vytáhla z útrob stromu téměř celou kostru ženy se zbytky vlasů a oblečení, obutou v jedné botě a se zlatým svatebním prstýnkem na ruce. Po nějaké době v okolí stromu nalezli i ženinu chybějící ruku.

Vědci a policie ohledali ostatky, nenašli však ani stopu po tom, o koho se jedná. Brzy mrtvola získala přezdívku „Belladonnna“. Našlo se několik kusů velice běžného a nezajímavého oblečení a žádné narušení kostí jako takových. Forenzní specialista tehdy určil, že dívka zemřela pravděpodobně na udušení, což korespondovalo s kusem tkaniny, který byl nalezen u těla. Tím pravděpodobně dívku někdo zadusil. Sebevražda nebo nehoda byla vyloučena už proto, že někdo musel vědomě a za použití značné síly mrtvé tělo dostat dovnitř jilmu.

Jilm, ve kterém bylo nalezeno tělo a nákres Bellinných věcí. Zdroj: Twitter.com

Dodnes se povídá, že to byla čarodějnice anebo že ji čarodějnice zabily, anebo že šlo o nacistickou špiónku, nebo naopak o ženu, která věděla příliš mnoho o kruhu tajných německých agentů operujících nedaleko. Další teorie ukazuje na rituální satanistickou vraždu. Jisté ale bylo, že žena nepocházela z blízkého okolí.

Osm měsíců po objevení těla se v tom místě začala objevovat podivná sdělení načmáraná všude možně, která se tázala: „Kdo dal Bellu do jilmu?“ První nápis „Who put Bella down the Wych Elm – Hagley Wood“ („Kdo dal Bellu do jilmu v Hagleyském lese“) postrašil obyvatele nedalekého Birminghamu. Případ nezůstal mrtvý, protože další graffiti se od 70. let sporadicky objevují na obelisku z roku 1758 stojícím na Wychbury Hill nedaleko místa vraždy.

Kdo byla „Bella“, zřejmě zůstane na věky nezodpovězeno. Všechny důkazy, včetně kosterních pozůstatků, se po válce z policejních složek vytratily do neznáma.

Zdroje: GIFFORD, Clive. Příšerné dějiny smrti. Ilustroval Andrew PINDER. Praha: Fortuna Libri, c2013. Fortuna Junior. ISBN 978-80-7321-725-9, listverse.com.g.cz, muzivcesku.cz. Náhledová fotografie: David Buttery (Loganberry (Talk) / Public Domain, Wikimedia Commons