Rodina dva roky chovala stokilového psa. Obdivovali jeho obří apetit. Chutě nebyly psí, nýbrž ohroženého druhu

Když Su Yunová koupila své rodině štěně tibetské dogy, byla překvapená, kolik toho pejsek snědl. Po čase se ukázalo se, že jeho neuvěřitelný apetit má svůj obrovský důvod.

Ze zvířete se totiž vyklubal medvěd ušatý, též zvaný medvěd himálajský. Svou chybu si rodina uvědomila, když zvířátko nepřestalo růst a začalo trénovat na chůzi po zadních.

Pes měl obrovskou chuť k jídlu, denně dokázal sníst krabici ovoce a dva kbelíky nudlí. Majitelka začala časem pochybovat o tom, že se opravdu stará o psa. „Čím více rostl, tím více vypadal jako medvěd,“  řekla Su, která žije nedaleko města Kunming v provincii Yunnan v jihozápadní Číně.

Zdroj: Twitter.com

Číňanka si zvíře podle vlastních slov koupila v domnění, že se jedná o tibetskou dogu. I když ta může v dospělosti dosáhnout hmotnosti až 65 kilogramů, tento jedinec narostl na více než sto kilo. Yunová se rozhodla kontaktovat místní úřady, které její podezření potvrdily, informoval britský Independent.co.uk na základě čínských médií.

Zvíře bylo následně převzato do péče v zařízení Yunnan Wildlife Rescue Center. Jeho zaměstnanci museli zvíře před převozem uspat, neboť z něj byli vystrašení. Později bylo identifikováno jako ohrožený druh medvěda ušatého, který se prodává na černém trhu za obrovské peníze, doplnil Nypost.com.

Video natočené čínským médiem v květnu 2018 ukázalo velkého medvěda s lesklou černou srstí a nezaměnitelným bílým znakem na hrudi, který je charakteristickým znakem tohoto druhu, jak hltá pomeranč uvnitř klece. Úředníci tehdy informovali, že medvěd žije ve svém novém domově, je zdravý  a daří se mu dobře.

Zdroj: independent.co.uk, nypost.com. Náhledová fotografie: senivpetro z Freepik