Lepší než voda s citronem: Pijte tyto tři nápoje každé ráno a zhubněte bez námahy

Voda s ledem

Přidáte-li do obyčejné sklenice vody pár kostek ledu, stane se zázrak. Tělo ve skutečnosti spotřebuje více energie na vyrovnání tělesné teploty, což de facto znamená spalování tukových zásob. Pokud si dopřejete tři takové sklenice denně, tedy kromě rána, oběda a večera, spálíte bez námahy až o 100 kalorií více. To se nemusí zdát mnoho, ale po vynásobení 365 dny v roce a přepočtu na kilogramy to znamená ztrátu až 4,5 kilogramu ročně.

Káva bez mléka a cukru

Názory na kávu se různí, ale podle nedávné studie zveřejněné v časopise Journal of Sports Medicine jsou dva šálky tohoto horkého nápoje skvělým spalovačem tuků. Je to přírodní energetický nápoj, a pokud do něj nepřidáte cukr a mléko, může být obyčejná káva pomocníkem při hubnutí. Tím spíše, pokud cvičíte a před tréninkem se posilujete kávou. Zvyšuje výkonnost a má přímý vliv na spalování kalorií, které urychluje dokonce o 20 procent.

Zelený čaj

Pokud kávu nepijete, nahraďte horký nápoj jiným, a to zeleným čajem. O jeho účincích na hubnutí asi není třeba příliš hovořit. Ale pokud je to váš první nápoj dne, tedy na lačný žaludek, zhubnete až tři kila za měsíc bez větší námahy. Abyste však tento dobrý výsledek podpořili, dopřejte si během dne ještě dva až tři šálky čaje; ten ranní vám k hubnutí stačit nebude. Výše zmíněná studie dokonce ukázala, že ti, kteří pijí zelený čaj denně, mají prokazatelně užší pas.

zdroj: prevention.com, Titulní obrázek: Pixabay/MirkoStoedter